Donnarumma: Jestem bardziej dojrzały niż wcześniej, mimo że mam zaledwie 20 lat

Donnarumma: Jestem bardziej dojrzały niż wcześniej, mimo że mam zaledwie 20 lat

Gianluigi Donnarumma udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co bramkarz Milanu miał do powiedzenia. 

O nowym sezonie:

 To prawda, że przyjechałem do Milanello znacznie wcześniej, aby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu i rozpocząć obóz przygotowawczy z resztą zespołu.

 Pierwszy dzień treningu zawsze wywołuje sporo emocji. Czasem odnoszę wrażenie, że to jest mój pierwszy dzień tutaj. Będąc tutaj, niemal każdego dnia czuję się tak jakby to był mój pierwszy dzień w Milanello i jestem bardzo podekscytowany. Chciałbym rozpocząć treningi i dać z siebie wszystko.

O meczu ze SPAL:

 Było mi bardzo przykro z powodu wczesnego opuszczenia boiska w Ferrarze, ale teraz wszystko jest w porządku i jestem gotowy na rozpoczęcie nowego sezonu.

O ambicjach Milanu:

 Postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby nasz klub wrócił tam, gdzie jest jego miejsce. To przykre, że nie będziemy mogli zagrać w tym sezonie w europejskich pucharach, ale jak powiedzieli nasz trener i dyrektor, musimy skupić się na powrocie do Ligi Mistrzów, na którą zasługuje ten klub. 

O poprzednim sezonie:

 Brakowało nam naprawdę niewiele, aby awansować do upragnionej Ligi Mistrzów. Przez 10 minut byliśmy w niej, ale wszyscy wiemy jak to się skończyło. Byliśmy bardzo rozczarowani, ale jak już zostało powiedziane, chcielibyśmy zrealizować nasz cel w tym sezonie.

O sobie:

 Jestem bardziej dojrzały niż wcześniej, mimo że mam zaledwie 20 lat. Czuję się bardziej jak mężczyzna. Nawet na boisku czuję się bardziej pewny siebie. Poprawiłem swoje umiejętności, choć wciąż mogę jeszcze wiele poprawić. Podczas każdego treningu trzeba dawać z siebie wszystko.

Komentarze