Donnarumma: Bardzo optymistycznie podchodzę do najbliższego spotkania

Donnarumma: Bardzo optymistycznie podchodzę do najbliższego spotkania

Gianluigi Donnarumma udzielił wywiadu dla Sky Sport i Milan TV. Oto, co bramkarz Milanu miał do powiedzenia

O derbach:

 Inter to świetny zespół, który ma wielkiego trenera. W tym roku mogą osiągnąć wszystkie ustalone cele. Mamy swoje zalety i możemy mieć coś do powiedzenia w tym sezonie. Bardzo optymistycznie podchodzę do najbliższego spotkania. Jestem przekonany, że rozegramy świetne spotkanie. Nie boimy się Interu. Różnica między zespołami jest coraz mniejsza, ponieważ nasz klub dokonał odpowiednich wzmocnień w trakcie mercato. Nie należy zapominać, że tego lata również się wzmocnili.

 Nasz trener wykonuje świetną pracę. Musimy udowodnić na boisku, że różnica pomiędzy zespołami jest coraz mniejsza. Nie możemy doczekać się tego spotkania. Chcemy dać z siebie wszystko i zaprezentować nasze umiejętności. Chcemy odkupić nasze winy z ostatniego spotkania i rozegrać wspaniałe derby. Czasami jest tak, że zespół rozgrywa świetne spotkanie, ale nie potrafi osiągnąć dobrego rezultatu. Tym razem chcemy wygrać derby. Wygrana w derbach dałaby nam wiele pozytywnej energii i wpłynęłaby pozytywnie na naszą mentalność. Zwycięstwo w tym spotkaniu potwierdziłoby, że możemy rywalizować z każdym zespołem.

O zespole:

 Jesteśmy młodą grupą, która może i musi się rozwijać. Pokazujemy, że potrafimy osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Chcemy to kontynuować. Jestem optymistą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczas wykonanej pracy. Nasz trener bardzo nam pomaga. Mamy nadzieję, że rozegramy świetny sezon. Tworzymy solidną grupę i jesteśmy gotowi na wszelkie wyzwania. Chcemy kontynuować naszą dobrą passę i dawać radość naszym fanom. 

O Rio Ave:

 To było bardzo wymagające i męczące spotkanie. Byliśmy świadomi tego, że czeka nas trudne spotkanie. Pomimo wielu problemów udało nam się odnieść zwycięstwo i wróciliśmy do domu z awansem. Takie spotkania pomagają się rozwijać i zwiększają wiarę w nasze możliwości. Teraz musimy dobrze pracować i przygotowywać się z meczu na mecz. 

O Calabrii:

 On zawsze był świetnym zawodnikiem. Gorsze momenty w grze i spadek formy mogą zdarzyć się każdemu. Mimo wielu problemów udało mu się wyjść z tej sytuacji.

 Nie możemy zapominać o Contim, który również jest świetnym zawodnikiem. Obaj pomagają sobie nawzajem i to jest najważniejsze. Prywatnie są wielkimi przyjaciółmi i wspierają się nawzajem. Każdy z nich jest gotowy do gry.

O Ibrahimoviciu:

 Wszyscy oczekiwaliśmy na jego powrót i tak też się stało. Mieliśmy pewne obawy w związku z jego chorobą, ale ważne jest, że Ibra jest już z nami. Najważniejsze jest to, że teraz jest wszystko z nim w porządku. Zawsze możemy liczyć na jego pomocną dłoń. Wiem, że Ibra jest bardzo podekscytowany z powodu sobotniego spotkania.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Gigio wygrał do tej pory jako podstawowy bramkarz Milanu tylko jeden ligowy mecz z Interem, czyli pamiętne derby z 31 stycznia 2016 roku, które w dodatku były jego debiutem w bitwie o Mediolan. Prawie pięć lat czekania na triumf w tym szczególnym pojedynku to zdecydowanie za dużo. Czas to zmienić.