Donnarumma: Akceptuję krytykę, ale staram się zachować spokój

Donnarumma: Akceptuję krytykę, ale staram się zachować spokój

Gianluigi Donnarumma udzielił wywiadu dla Rai Sport. Oto co bramkarz Milanu miał do powiedzenia:

O Serie A:

Mancini ma rację - trzeba mieć więcej zaufania do naszych zawodników. Musimy mieć więcej odwagi do tego, aby stawiać na naszych rodaków na boisku. Wszyscy musimy pokazać na co nas stać i co jesteśmy warci zarówno na treningach jak i na boisku. 

O reprezentacji:

Czy jestem pierwszym wyborem trenera? Mam nadzieję, że tak. Wszyscy jesteśmy znakomitymi bramkarzami, zawsze dajemy z siebie maksimum na treningach. Wybór jednak należy do trenera. Rywalizacja między sobą jest dodatkowym impulsem do jeszcze większej pracy. Podobnie sytuacja wygląda w Milanie, ale nie stanowi ona dla mnie żadnego problemu.

O Reinie:

On jest świetnym bramkarzem. W przeszłości był jednym z najlepszych na świecie na swojej pozycji. Jestem młodym bramkarzem i mogę wiele się od niego nauczyć. Zawsze daję z siebie wszystko na treningach i nie brakuje mi motywacji do działania. 

Czy poprzedni sezon był dla mnie trudny?

Akceptuję krytykę, ale staram się zachować spokój. Zawsze daję z siebie maksimum zarówno na treningach jak i na boisku. Po każdej porażce staram się wyciągać wnioski i  nie popełniać błędów z przeszłości.

Kto pomaga mi czuć się komfortowo?

Rodzina i trenerzy. Oni zawsze starają się, abym czuł się komfortowo i nie odczuwał presji.

O Gattuso:

On jest świetnym trenerem, zawsze daje nam wiele powodów do radości. Oczekuje od nas, abyśmy dawali z siebie wszystko i motywuje do jeszcze większej pracy. Czasami słowa krytyki z jego ust są bardzo potrzebne. 

O Bonuccim:

Jego powrót do Juve? Szanuję jego wybór. Miałem szczęście, że było mi dane trenować z nim przez rok. Był świetnym kolegą z drużyny. Teraz mam z nim do czynienia w drużynie narodowej. Miałem okazję z nim współpracować przez cały sezon. Mogę go jedynie komplementować. Jego obecność dała mi naprawdę wiele. Bonucci jest prawdziwym liderem, który potrafi pomóc młodym zawodnikom i ma z nimi bardzo dobre relacje. Muszę mu podziękować za wspólnie spędzony rok w Milanie.

O Higuainie:

Pipita jest bardzo silnym zawodnikiem. Jego przybycie to ogromne wzmocnienie, którego potrzebowaliśmy. 

O Maldinim i Leonardo:

Ich obecność w nowym kierownictwie jest powodem do dumy i radości. Dzięki nim czujesz się naprawdę ważny i jesteś dodatkowo zmotywowany. Oni są symbolami Milanu i częścią jego historii. Miałem okazję z nimi porozmawiać. Powiedzieli mi, abym zachował spokój i koncentrował się tylko na piłce. Oni dobrze wiedzą, czego potrzebuję. 

Czy stanę się w przyszłości najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji? 

Mam taką nadzieję, ale muszę ciężko pracować. Nasza drużyna narodowa stanowi bardzo młodą i dobrą grupę. Naszym celem jest przywrócenie calcio na należne mu miejsce. Z tego też powodu dajemy z siebie wszystko. To jest nasz obowiązek. Pozytywnie patrzę w przyszłość.  

Komentarze

  • avatar
    KAKA22
    Wszystko spoko Dollar. Zmień jeszcze tego twojego agencika krwiopijcę i będzie gitara.