Dobry mecz przypieczętowany zwycięstwem - Atletico 0:1 Milan

W spotkaniu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Milan grał w Madrycie z miejscowym Atletico.

Od początku dobrze zaczęli goście z Mediolanu. W 6. minucie ładną, indywidualną akcję przeprowadził Brahim Diaz, lecz zakończył ją niecelnym strzałem obok słupka.

Milan prowadził grę, był częściej przy piłce i szukał przestrzeni. W fazie defensywnej gra podopiecznych Stefano Pioliego charakteryzowała się wysokim pressingiem i szybkimi odbiorami piłki. Niestety nie przekładało się to na dogodne sytuacje podbramkowe, ponieważ wiele z kluczowych podań było niedokładnych. Niemal cała pierwsza połowa przebiegała pod znakiem walki w środku pola.

W 34. minucie dośrodkowanie Kalulu minęło wszystkich w polu karnym i trafiło na nogę zamykającego akcję na skraju szesnastki Theo Hernandeza. Francuz uderzył mocno z woleja, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Arbiter doliczył minutę dodatkowej gry, podczas której nic więcej się nie wydarzyło. Do szatni piłkarze obydwu ekip schodzili przy rezultacie 0:0.

Po rozpoczęciu drugiej części meczu piłkarze obu drużyn zaatakowali śmielej. Strzał Saelemaekersa lewą nogą zza pola karnego zmierzał w stronę dalszego słupka bramki Oblaka, jednak poradził on sobie z tym uderzeniem. W 48. minucie indywidualną akcję przeprowadził Lemar, który oddał strzał z pola karnego. Tym razem górą był Ciprian Tatarusanu.

W 62. minucie Theo Hernandez dośrodkował z rzutu wolnego na 5. metr, a stamtąd Kjaer oddał niecelny strzał głową.

W 71. minucie Junior Messias wbiegł w pole karne z lewej strony boiska i podał na 11. metr, gdzie nadbiegał Bakayoko. Strzał pomocnika Milanu został jednak zablokowany w ostatniej chwili przez Savicia. Chwilę później groźną akcję przeprowadził Griezmann, który dośrodkował przed pole karne na nogę De Paula, lecz jego strzał złapał Tatarusanu.

Rossoneri cały czas grali swoją grę i prezentowali się lepiej od Los Colchoneros. Piłkarze Diego Simeone zdawali się być nieobecni na murawie.

W 87. minucie Franck Kessie znalazł się z lewej strony boiska na wysokości pola karnego. Dośrodkował w okolice 5. metra, gdzie nadbiegał Junior Messias, który głową umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Oblaka. Premierowy gol Brazylijczyka w barwach Il Diavolo dał jego drużynie prowadzenie 1:0 nad Atletico!

Milan do końca meczu skutecznie utrudniał konstruowanie akcji gospodarzom, samemu groźnie kontrując.

W 91. minucie w doskonałej sytuacji w polu karnym gości znalazł się Correa, lecz minimalnie chybił.

Pomimo doliczonych 5 dodatkowych minut, do końca meczu nic więcej się już nie wydarzyło. Milan wygrał na Wanda Metropolitano z Atletico i wciąż ma szanse na wyjście z grupy Ligi Mistrzów!

Bramka:
87' Junior Messias (0:1)

Składy:

Atletico (1-3-5-2): Oblak; Savić, Gimenez, Hermoso (Renan Lodi 64'); Llorente, Lemar (Correa 64'), Koke, De Paul (Vrsaljko 77'), Carrasco; Suarez (Cunha 77'), Griezmann (Kondogbia 81')
Trener: Diego Simeone

Milan (1-4-3-3): Tatarusanu; Kalulu (Florenzi 65'), Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez; Kessie, Tonali (Bakayoko 65'), Krunić (Messias 65'); Diaz (Bennacer 78'), Giroud (Ibrahimović 66'), Saelemaekers
Trener: Stefano Pioli