Dida: Ten mecz jest dla nas, piłkarzy ważniejszy od innych spotkań

Dida: Ten mecz jest dla nas, piłkarzy ważniejszy od innych spotkań

Nelson Dida udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co były bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

O derbach:

Ten mecz jest dla nas, piłkarzy ważniejszy od innych spotkań, ponieważ dobrze wiemy co to znaczy grać w derbach. To szczególne spotkanie pomiędzy dwoma ważnymi klubami w Mediolanie. Dobrze wiemy jak trudne jest to spotkanie. To spotkanie jest okazją do przetestowania własnej koncentracji, ponieważ fani i niemal każda osoba mówi o tym meczu, szczególnie wtedy, kiedy do jego rozpoczęcia jest coraz mniej czasu. Zawodnicy dobrze wiedzą, że muszą zrobić wszystko, co możliwe, aby wygrać to spotkanie. Zawsze tak było. We wszystkich derbach, który rozegrałem w barwach Milanu, zawsze byłem pewny tego, że daję z siebie wszystko i, że każdy z nas chce zwyciężyć. 

Które spotkanie derbowe najbardziej utkwiło Ci w pamięci?

 Najbardziej wspominam derby rozgrywane w sezonie 2004/2005 w Champions League. To był niezapomniany moment dla nas wszystkich. Wygraliśmy pierwsze spotkanie 2:0 po bramkach Stama i Shevchenki. W drugim meczu, prowadziliśmy 1:0 nim zostałem trafiony racą. To spotkanie było dla nas ważne, ponieważ wszyscy byliśmy rozpaleni tym meczem. Zagraliśmy dobry mecz i byliśmy w pełni skoncentrowani. 

Jak wyglądają Twoje relacje z fanami Milanu?

 Od momentu dołączenia do AC Milan, zawsze miałem dobre relacje z fanami. Przed każdym meczem na San Siro, podczas rozgrzewki, fani czekali, aby mnie przywitać. To było niesamowite uczucie. Często miałem za bramką niesamowite wsparcie. Podczas mojego 10-letniego pobytu w AC Milan, moje relacje ze wszystkimi fanami Rossonerich były fantastyczne. Zawsze czułem ciarki na sobie podczas rozgrzewki z powodu wsparcia kibiców.

Co czułeś podczas derbów? Jakie emocje Ci towarzyszyły?

Cóż, zawsze byłem bardziej skoncentrowany podczas derbów, ponieważ gra i wygrana w tym meczu są bardzo ważne.

Czy miałeś jakieś swoje rytuały przed meczem?

Przed każdym meczem derbowym miałem swoje rytuały. Zawsze byłem bardziej skoncentrowany w szatni, analizowałem zachowania moich przeciwników. Znałem ich mocne i słabe strony. W takim meczu jak derby musisz być bardziej skoncentrowany, aby rozegrać jak najlepsze spotkanie dla zespołu

Komentarze