Di Stefano: Moim zdaniem to lato będzie okresem rewolucji dla Rossonerich

Di Stefano: Moim zdaniem to lato będzie okresem rewolucji dla Rossonerich

Dziennikarz Sky Sport, Peppe Di Stefano wypowiedział się dla swojej stacji na temat przyszłości Milanu. Oto, włoski żurnalista miał do powiedzenia.

Moim zdaniem to lato będzie okresem rewolucji dla Rossonerich. Kiedy mówię rewolucja, mam na myśli zmiany w składzie i być może na ławce trenerskiej. Nie wkładam ręki do ognia mówiąc, że Gattuso na pewno nie będzie trenerem Milanu. Być może dojdzie do zmian na poziomie korporacyjnym. Będzie to jednak zależało od ostatecznej pozycji w tabeli.

Komentarze

 • avatar
  Pablo80
  Nareszcie czystki czas zacząć.
 • avatar
  Pato
  W mojej ocenie to fatalne rozwiązanie. Powinno się przede wszystkim zmienić trenera, i dać nowemu pracować z tą kadrą która jest, dopiero w połowie okresu przygotowaczego dać mu 3/4 wzmocenienia - NIE WIĘCEJ. Absolutnie nie robić żadnej kolejnej rewolucji - jak co sezon, tylko podstawową lekcją powinno być nauczenie się budowania na tym co już wczesniej wychodziło dobrze. Podstawą budowy zespołu powinno byc zgranie, i rozwój zawodników młodych.

  A nie idiotyczne transfery "dla zasady" bo Castillejo i Laxalt są blleee.. to kupmy innego Laxalta i innego Castillejo :-/ ...i dziwmy się że zawodnicy którzy się nie znają, nie są zgrani, i nie tworzą zespołu... itd... Jurgen Kloop w drugim meczu z Barceloną ładnie pokazł że podstawą jest uczenie się na swoich błędach, i robienie podstawowych rzeczy - dobrze... dokładność, siła... zdecydowanie i silna ławka (Origi) ...a nie zmiany systemów.. co drugi mecz jak nie idzie.. karne zgrupowania itp... wyciąganie wniosków z poprzedniej pracy - pracy poprzednika, to podstawa... zgranie..

  Na przykład taki Bakayoko.. jak Milan go nie wykupi "bo coś" bo "ale" to najdelikatniej mówiąc nie tylko pozbędzie sie silnego i młodego zawodnika, ale też zmarnuje pół sezonu zgrywania sie z innymi... robiąc sobie dodatkowo dziurę w samym środku pomocy, żeby nowy zawodnik który miałby go zastąpić (bez znaczenia czy miałby to być Messi czy Jorginho) ..musiał by znów się zgrywać od nowa... z nowymi kolegami. Błagam - budujmy na tym co wychodziło dobrze,., a trochę rzeczy przez te ostatnie dwa sezony wychodziło dobrze.. (po zakupoch za 300mln) - pomimo uber słabych-przeciętnych trenerów jakimi są Montella i Gattuso.. wbrew pozorom jest na czym, a raczej na kim budować... (Hakan do środka, Paqueta do przodu, wraca Jack, zatrzymać Bakayoko etc..) nie trzeba wymieniać kadry, "dla zasady" to niewiele by dało.

  Oczywiste jest natomiast że warsztat Gattuso, blokuje możliwość indywidualnego rozwoju kreatywnym zawodnikom, jak również blokuje możliwośc ofensywnej i widowiskowej piłki... gry do przodu.... mam na myśl styl gry, piłka to widowisko, technika, szybkosć... a nie zamulanie. GattusoOUT - to podstawa żeby coś się ruszyło -zmieniło, zawodników mozna wymienić kilku, jeden za jeden i wystarczy, no tylko podstawą jest zatrudnienie fachowca. Forza Milan!
 • avatar
  MK92
  No, niestety, ale zwłaszcza w pomocy bez rewolucji obejść się nie może, jeśli Milan chce zaliczyć jakiś progres w grze w następnych sezonach. Szkoda tylko, że nie zadbano o rozsądną ewolucję w ostatnich latach.
 • avatar
  kusniak90
  Rewolucja jest potrzebna i to bardzo. Zacznijmy przede wszystkim od trenera, nie amatora kolejnego ale trenera.. jak widać na przykładzie Liverpoolu to się opłaca, przecież od lat gdzieś się ten Liverpool zgubił tak jak my, po przyjściu Kloppa i zmianach jakie przeprowadził dało to efekt. Ponad to pozbyć się co poniektórych piłkarzy i zainwestować w 2-3 robiących różnicę. Z tym uważam że będzie najciężej.. raz że bez LM piłkarze nie będą chcieli przyjść do nas, dwa potrzeba przy aktualnych stawkach rynkowych wydać krocie. Myślę, że się nie mylę, że Elliot byłoby stać na wydanie dużych pieniędzy gdyby nie FFP.. jak kolega wyżej piszę, pomoc pomoc i jeszcze raz pomoc. A czepianie się Krzyśka że nie strzela nie ma sensu. Nie dostaje podań nie będzie bramek cała filozofia.
 • avatar
  Kamilo
  Najpierw nowe kontrakty dla Zapaty i Abate. W lecie nie będzie zbytnio kasy na rewolucję, dlatego trzeba się zabezpieczyć, żeby nie inwestować s defensywe. Chociaż jakiś stoper by się jednak przydał, bo Caldara szybko nie wróci. W pomocy trzeba z 2 transferów minimum i wykupić Bakayoko. Do tego dobry grajek na lewe skrzydło i można spróbować coś ugrać. Z dobrym trenerem można powalczyć z Napoli w przyszłym sezonie jak równy z równym o TOP 2.
  • avatar
   kusniak90
   Nie wykupią Bakayoko dla zasady.. ja tego nie rozumiem bo to najlepszy pomocnik w tym sezonie, ale spóźnienie czy akcja z koszulką to zachowania niewybaczalne przez nasz zaeząd, lepiej zostawić Kessiego któremu piłka odbija się od kolana..
  • avatar
   MagicMilan1983
   Prawe skrzydlo tez, bo ogladanie Suso co tydzien podnosi cisnienie.