Crespo o Higuainie: On jest zawodnikiem kompletnym

Crespo o Higuainie: On jest zawodnikiem kompletnym

Hernan Crespo udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia:

Praca Gattuso ma podstawowe znaczenie dla Milanu, który buduje coś ważnego. Powrót Leonardo i Maldiniego mogą przywrócić tożsamość temu klubowi.

O Higuainie:

On jest zawodnikiem kompletnym, który zrobił różnicę we wszystkich klubach, w których grał i myślę, że zrobi to również w Milanie. Bez względu na to, co myślą o nim inni po meczu z Napoli, jego asysta przy bramce Cutrone była wspaniała, ale z drugiej strony nie dziwi mnie to, biorąc pod uwagę jego umiejętności techniczne. Czy posiada on cechy przywódcy? Myślę, że tak. Może on liczyć na wsparcie ze strony Calhanoglu i Suso, dzięki czemu nie będzie narzekał na brak odpowiednich zagrań. Gattuso już o to zadba.

O Milanie:

Mocno wierzę w pracę Maldiniego i Leonardo.  Są to ludzie, którzy rozumieją i znają świat Milanu i to sprawia, że wszyscy mają nadzieję na lepsze jutro. W ostatnich latach brakowało tożsamości w tym klubie. Żaden z nowo pozyskanych zawodników nigdy wcześniej nie miał kontaktu ze starym Milanem, dlatego ważna jest obecność takich osób w drużynie jak Gattuso, Maldini i Leonardo.

O Ancelottim:

To niemożliwe, aby nie ekscytować się faktem, że Gattuso mierzy się w Ancelottim. Fakt ten budzi we mnie wszystkie moje wspomnienia związane z ekipą Rossonerich. Możliwość oglądania osób, które tworzyły historię futbolu, szczególnie w Milanie jest czymś bezcennym. Zarówno Rino jak i Ancelotti muszą pokazać swoje charaktery, nie oglądając się za siebie. To są wybitne jednostki i obaj są gwarancją jakości.

O swojej przygodzie w Milanie:

Rok spędzony u Rossonerich był bardzo intensywny. Miło wspominam moich fanów i kolegów z zespołu z tego okresu. Szkoda tylko, że straciliśmy to, co niemal należało do nas [nawiązanie do finału Ligi Mistrzów 2005 roku, przypis redaktorski]

Komentarze

  • avatar
    Slaviio
    dlatego zarabia najwięcej w lidze oprócz oczywiście cristianoo...