Crespo: Higuain wie, jak pociąć na plasterki obronę drużyny przeciwnej

Crespo: Higuain wie, jak pociąć na plasterki obronę drużyny przeciwnej

Były zawodnik Milanu, Hernan Crespo wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport na temat nowego zawodnika ekipy Rossonerich, Gonzalo Higuaina. Oto co Argentyńczyk miał do powiedzenia:

Higuain jest klasycznym napastnikiem, który nawiązuje swoją grą do przeszłości. On dobrze wie, jak poruszać się w polu karnym przeciwnika i jest śmiertelnie skuteczny pod bramką rywali. Bardzo dobrze radzi sobie również w kontratakach. On wie, jak stworzyć trochę miejsca do swoich kolegów z zespołu i dobrze ich obsłużyć swoimi podaniami. Nie należy również lekceważyć faktu, że Higuain jest zawsze gotowy do gry w defensywie. Kiedy grał w Juventusie widzieliśmy to na własne oczy.

Idealna dla niego pozycja to środkowy napastnik w ustawieniu 4-3-3 i myślę, że właśnie tam ustawi go Gattuso. Dwaj skrzydłowi na bokach na odpowiednim poziomie powinni go odpowiednio obsłużyć, dzięki czemu drużyna w ofensywie będzie miała z jego transferu sporo korzyści. Higuain wie, jak pociąć na plasterki obronę drużyny przeciwnej, grając na granicy spalonego. Pipita jest inteligentnym zawodnikiem. On dobrze wie, jak ukryć się wśród swoich oponentów i w odpowiednim momencie zadać decydujący cios.

Komentarze