CorSport: Kilku zawodników Primavery wyróżnionych przez Gattuso

CorSport: Kilku zawodników Primavery wyróżnionych przez Gattuso

Corriere dello Sport informuje, Gennaro Gattuso podjął decyzję o włączeniu do kadry pierwszego zespołu kilku zawodników Primavery podczas letnich przygotowań do następnego sezonu.

Poniżej prezentujemy listę wyróżnionych zawodników przez trenera Milanu:

* Gabriele Bellodi (środkowy obrońca)

* Raoul Bellanova (prawy obrońca)

* Emanuele Torrasi (środkowy pomocnik)

* Tiago Dias (prawy napastnik)

Komentarze

 • avatar
  Jacubinho7
  Fajnie, że młodzi będą mieli okazję trenować pierwszą drużyną. Kto wie może któryś na stałe zostanie włączony do pierwszej kadry. Najbardziej cieszy obecność Tiago Diasa z tej listy. Mogą być z niego w przyszłości ludzie. Trochę dziwi mnie nieobecność Tsadjouta, ale póki nie ma podanej oficjalnej kadry na tournee po USA to nie ma się czym przejmować :)
 • avatar
  karp_fso
  Hmmm, w Milanie za późno zainwestowano w szkółkę. To znaczy jak dobrze pamiętam około 2008-2009 roku (i tak o kilka lat za późno!) łysy zaczął inwestować w Primaverę. Jeszcze kilka lat temu sporo osób się pukało w głowę widząc talenty które kończyły w Lega Pro... ale w końcu to zaprocentowało. Donnarumma, Calabria, Cutrone (Locatellego nie wymieniam, bo to niewiadoma, strzelił dwa gole i tyle), a jeszcze przecież poza klubem nieźle sobie radzi Cristante, Verdi, Darmian, a i Petagna jest niezgorszy (choć bardziej to solidny gracz pokroju Borriello niż rasowy snajper).

  Inwestowanie w młodzieżówkę przynosi efekty dopiero długofalowo, szkoda, że niektórych graczy oddaliśmy tak wcześnie. Oczywiście na jednego takiego Cutrone będzie przypadało dziesięć Hottorów i Oduamandich, ale jest widoczny postęp, bo ze szkółki faktycznie wyszło w ostatnim czasie trochę ogarniętych graczy.
 • avatar
  adamos
  Dias zrobi wjazd do pierwszej drużyny i wygryzie Suso....