Conti: Kiedy sięgniesz dna, możesz tylko iść ponownie w górę

Conti: Kiedy sięgniesz dna, możesz tylko iść ponownie w górę

Andrea Conti udzielił wywiadu dla Sky Sport i Milan TV. Oto, co obrońca Milanu miał do powiedzenia.

 O ostatnich dwóch latach:

 To były bardzo trudne 2 lata. Nawet ostatni okres nie był dla mnie łatwy. Wiedziałem jednak, że mogę wrócić do swojej odpowiedniej dyspozycji. W końcu miałem okazję trenować podczas okresu przygotowawczego z moimi kolegami z zespołu. Teraz mogę wrócić na spokojnie do mojej starej dyspozycji. Radzę sobie coraz lepiej i mam nadzieję, że Milan wróci wkrótce do właściwej dyspozycji.

 O kontuzjach:

 Mówi się, że to, co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Podobnie było w tym przypadku. Teraz czuję się silniejszy pod względem psychicznym. Może mam pewne braki pod względem fizycznym, ale jeśli jest się silnym, można nadrobić pewne rzeczy.

 O drużynie narodowej:

 Będę pracował nad tym, aby wrócić do reprezentacji. Jeśli wrócę do reprezentacji, będę bardzo szczęśliwy. W przeciwnym razie będę jej pierwszym kibicem, który będzie oglądał ją z wysokości kanapy.

Gratuluję Włochom wywalczenia awansu na Mistrzostwa Europy. Postaram się zrobić wszystko, co możliwe, aby w przyszłym roku zagrać na tym turnieju. Nie będę ukrywał, że jest to jeden z moich celów na ten sezon.

 O swojej kondycji fizycznej:

 W końcu udało mi się wziąć udział w przygotowaniach do nowego sezonu z kolegami z zespołu. Potrzebowałem tego. Z każdym dniem czuję się coraz lepiej. Jestem zawodnikiem,  który z fizycznego punktu widzenia poprawia się z upływem czasu. Nigdy nie było tak, abym od razu był we właściwej formie. Jestem jak silnik diesla. Teraz zaczynam czuć się coraz lepiej.

 O kolegach z zespołu:

Z każdym dniem rozumiemy się coraz lepiej na boisku i poza nim. Dobrze się znamy, więc będzie nam łatwiej poprawić pewne rzeczy.

 O meczu z Juventusem:

 Każde spotkanie przygotowuje Cię do kolejnych wyzwań. Trener poprosił mnie, abym zwrócił szczególną uwagę na grę w fazie defensywnej, więc starałem się mniej naciskać na przeciwnika z przodu niż zwykle. Niestety mecz nie poszedł po naszej myśli. Mimo to byłem zadowolony z mojego występu.

 O zaufaniu:

 Odzyskanie zaufania jest fundamentalne, biorąc pod uwagę, że wracam po dwóch trudnych latach. Jeśli będę kontynuował swoją pracę, mogę tylko się rozwijać i poprawiać swoje umiejętności.

O obecnej chwili:

 To dla mnie moment odrodzenia. Jestem po dwóch ciężkich latach. Kiedy sięgniesz dna, możesz tylko iść ponownie w górę. Wkrótce zostanę ojcem i to jest coś pięknego. Pod względem piłkarskim radzę sobie coraz lepiej i jestem pewien, że mogę na dłużej wrócić do pierwszej jedenastki.

O kibicach:

 Musimy im tylko podziękować, ponieważ są z nami zawsze, nawet podczas spotkań wyjazdowych. Ewentualne zwycięstwo z Napoli powinno być im zadedykowane. 

O zbliżających się 120 urodzin Milanu:

 Jak najwyższa pozycja w tabeli przed tym wydarzeniem byłaby najlepszym prezentem dla nas wszystkich.

Komentarze