CEO Flamengo: Myślę, że ten transfer wyjdzie na dobre Paquecie i Flamengo

CEO Flamengo: Myślę, że ten transfer wyjdzie na dobre Paquecie i Flamengo

CEO Flamengo, Bruno Spindel [działacz po lewej stronie zdjęcia, przyp.red.] podczas konferencji ekipy Flu wypowiedział się na temat transferu Lucasa Paquety do Milanu. Oto, co działacz ekipy Rubro-Negro miał do powiedzenia:

 To oczywiste, że Flamengo chciało zatrzymać Paquetę na dłużej i przedłużyć z nim umowę. Marzeniem wielu zawodników jest gra w Europie i gra w Lidze Mistrzów. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się na ten transfer. Milan to wielki klub, który sam w sobie jest bardzo interesujący.

Nie możemy zaoferować mu tego samego, co europejskie kluby. Jego marzeniem była gra w Europie. Najgorsze w tym wszystkim mogło być to, że mogliśmy go stracić w połowy sezonu. Ustaliliśmy jednak, że tak się nie stanie i zostanie z nami do stycznia.

Jakie inne kluby były zainteresowane Paquetą? Było ich naprawdę wiele. Nie warto wymieniać ich nazwy, ale mogę powiedzieć, że co najmniej 10 klubów starało się go zakontraktować. Nie wszystkie oferty były na odpowiednim poziomie. Milan przedstawił najlepszą ofertę. Paqueta jest zadowolony z tego transferu.

Kaká tworzył historię Milanu. Myślę, że Milan jest na dobrej drodze, aby się odbudować. Leonardo jest twarzą tego klubu. Powrót Maldiniego to coś wspaniałego. Maldini to wielka osobowość, która która posiada ogromną wiedzę na temat piłki nożnej. Obaj wiedzą, co robią.

 Ze sportowego punktu widzenia, transfer Paquety jest właściwym wyborem w jego karierze. Cieszę, że jest częścią naszego zespołu. Myślę, że ten transfer wyjdzie na dobre Paquecie i Flamengo [ nawiązanie do problemów finansowych brazylijskiego klubu, przyp.red.].

Przyleciałem do Mediolanu 6 października, aby zamknąć negocjacje. Zostałem bardzo dobrze przyjęty przez Leonardo, jego asystentów i Maldiniego. Agent Paquety nie wziął prowizji z tytułu negocjacji i to był miły gest z jego strony.

To prawda, że lepiej otrzymać kwotę za transfer od razu, a nie w ratach, jednakże ze względu na Finansowe Fair Play jest to skomplikowane. Pewne rzeczy są do zrobienia, ale są skomplikowane.

Krążą plotki, że Real Madryt może wkroczyć do akcji i zakontraktować Paquetę. Czy to w ogóle możliwe?

Flamengo podpisało umowę z Milanem i będzie ona respektowana. Flamengo nie otrzymało żadnej oferty ze strony Realu Madryt. 

Komentarze

  • avatar
    adamos
    Czyli mamy potwierdzenie... BRAWO