CdS: Deficyt Milanu głównym tematem obrad komisji śledczej UEFA

CdS: Deficyt Milanu głównym tematem obrad komisji śledczej UEFA

Corriere della Sera podaje do wiadomości, że komisja śledcza UEFA nie będzie brała pod uwagę biznesplanu klubu z via Aldo Rossi podczas orzekania werdyktu w sprawie Milanu. Wspomniany organ ma zająć się przede wszystkim deficytem zespołu Il Diavolo w latach 2014-2017, kiedy to właścicielem ekipy Rossonerich był jeszcze Silvio Berlusconi i jego Fininvest.

Włoski dziennik uważa, że UEFA nie ma zaufania co do osoby Yonghong Li. Gdyby jego persona, a dokładnie jego działalność była lepiej znana wspomnianej federacji piłkarskiej, wówczas UEFA zgodziłaby się na zawarcie dobrowolnego porozumienia.


Jakie sankcje mogą czekać Milan?

Nie można wykluczyć absencji zespołu Il Diavolo w europejskich pucharach, aczkolwiek jest to mało prawdopodobny scenariusz. Taka decyzja zapada bowiem w przypadku klubów, które są uznane za bankrutów i tym samym są niewypłacalne.

Komentarze

 • avatar
  karp_fso
  Czej moment, bo czegoś nie czaję.

  Przedstawiliśmy sensowny biznesplan, do którego nie miał wątpliwości poprzedni pracownik UEFY i włoska federacja. Ale robią problemy tylko dlatego, że nie znają dobrze działalności Yonghonga? Tsoooooo?

  A teraz jeszcze będziemy dostawać w dupę za cyrki Silvio XD
 • avatar
  adamos
  Należy to czytać następująco: Yonghong Li nie dawał nic UEFie nie sponsorował nic więc go UEFA nie zna. Nie to co szejcy i gazownicy z Rosji, którzy sponsorują multum wydarzeń sportowych i pod stołem dają gaz oraz petrodolary....
 • avatar
  KINKEY
  Jednym słowem: C Y R K !
 • avatar
  MK92
  Prawdę mówiąc, sytuacja jest tak zagmatwana, że chyba nie będę nawet próbował jej rozwikłać w swojej głowie i spokojnie poczekam do werdyktu Izby Orzekającej. Jeden mówi tak, drugi siak, a trzeci jeszcze inaczej...