Capello: Taka postawa jest wzorem do naśladowania

Capello: Taka postawa jest wzorem do naśladowania

Fabio Capello udzielił wywiadu dla Corriere dello Sport. Oto, co były trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu z Napoli:

 Oczekuję dobrego spotkania ze strony obu zespołów. Każda z drużyn posiada swoją własną tożsamość i myślę, że będziemy dobrze się bawić. To będzie mecz pełen kontrastów i pojedynków między poszczególnymi zawodnikami. Myślę, że o losach tego spotkania zadecydują bramkarze. Moim zdaniem nie można przegapić tego pojedynku.

O Scudetto:

 Obecna pozycja Milanu nie jest przypadkiem. Zespół posiada pomoc na zadowalającym poziomie. Sami zawodnicy potrafią dobrze poruszać się z piłką i są w stanie zdobyć wiele bramek. Ten zespół jest nieprzewidywalny, a to czyni go bardziej niebezpiecznym. 

O Piolim:

 Jego absencja będzie odczuwalna. Trener cały czas dokonuje oceny, rozumie problemy zespołu i swojego przeciwnika oraz potrafi zmienić swój zespół w trakcie meczu. Jestem jednak dobrej myśli.

O Ibrahimoviciu:

To prawdziwa gwiazda i gigant futbolu. Kiedy byłem trenerem Juventusu, chciałem go mieć w swoim zespole. To tylko potwierdza mój szacunek do niego. Kiedy w wieku 39 lat potrafisz zrobić różnicę, oznacza to, że posiadasz wielkie umiejętności. On wciąż jest głodny gry i sukcesów. Taka postawa jest wzorem do naśladowania.

Komentarze