Calhanoglu: To normalne, że pewne rzeczy wymagają czasu, ale jesteśmy na dobrej drodze

Calhanoglu: To normalne, że pewne rzeczy wymagają czasu, ale jesteśmy na dobrej drodze

Hakan Calhanoglu udzielił wywiadu dla Sky. Oto, co zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

 O meczu z Udinese:

 W Udine popełniliśmy kilka błędów. Nie zrobiliśmy wszystkiego czego oczekiwał od nas trener. Udinese grało dobrze. Zamknęli nas w środkowej części boiska, ale to był tylko pierwszy mecz w sezonie. Mamy przed sobą jeszcze wiele kolejek. 

O mercato:

 W ostatnim czasie wszyscy dziennikarze mówili o mercato i moim odejściu. Nie rozumiem tego zjawiska. Mój agent zajmuje się moją przyszłością. Jeśli chodzi o mnie, myślę tylko o wykonywanej pracy, o nowym trenerze i nowej roli na boisku. Aby dobrze wykonywać swoją pracę na boisku, musimy odpowiednio pracować, a to wymaga czasu.

O pracy Giampaolo:

 Jego styl gry jest zupełnie inny. Trener Giampaolo lubi ofensywną grę. W momencie przejęcia piłki lubi on natychmiast zaatakować. Jesteśmy na dobrej drodze, ale potrzeba czasu na efektywną pracę i odpowiednie wykonywanie swoich obowiązków. W przeszłości współpracowaliśmy z różnymi trenerami, którzy mieli zupełnie inną filozofię niż nasz obecny trener. W przeszłości grałem w ustawieniu 4-3-3. Staramy się robić to czego oczekują od nas trenerzy, z szacunkiem podchodząc do ich projektów. W tym roku wszystko uległo zmianie i teraz musimy zmienić naszą metodykę pracy.

O nowej formacji:

 Chcemy robić wszystko to, czego oczekuje od nas trener w 100%, z odpowiednią mentalnością. Z pewnością zajmie nam trochę czasu zrozumienie nowego systemu gry.

O meczu Milan vs Brescia na San Siro:

 San Siro jest zawsze piękne. Mam nadzieję, że przeciwko Brescii rozegramy dobre spotkanie  przed własną publicznością.

O Piątku:

 Kiedy nie zdobywa bramki, zawsze staramy się o tym rozmawiać. Ludzie piszą o nim różne rzeczy, ale on jest silnym zawodnikiem. Nawet jeśli nie zdobywa bramek, stara się dawać z siebie wszystko dla zespołu i odwrotnie.

O Serie A:

 Rozgrywki prezentują wysoki poziom. Serie A to silna liga.

O Lidze Mistrzów:

 Musimy myśleć z meczu na mecz. Najpierw myślimy o sobie, a potem o reszcie. Zobaczymy co się wydarzy pod koniec sezonu.

O nowych zawodnikach:

 Lubię ich wszystkich. To dobrzy zawodnicy z wielkim charakterem i sercem. To normalne, że pewne rzeczy wymagają czasu, ale jesteśmy na dobrej drodze.

Komentarze

  • avatar
    michcio3
    szkoda że nie wypowiedział się o własnej formie
  • avatar
    Kamil19904
    Wszyscy w milanie od kilku lat ciagle to samo „ idziemy w dobra stronę są postępy musimy kontynuować prace początki zawsze są ciężkie wykonujemy ciężko nasza prace to dobra robota „ nawet debile nie umieją się do błędu przyznać i za grosz samokrytyki