Calhanoglu: Mam nadzieję zostać na długo w Milanie

Calhanoglu: Mam nadzieję zostać na długo w Milanie

Hakan Calhanoglu udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport i Il Giornale. Oto, co zawodnik Milanu miał do powiedzenia:

O swojej grze:

Piłka nożna to dyscyplina, w której wyczucie czasu odgrywa kluczową rolę. Grając w piłkę można zanotować wzloty i upadki. Jeśli chodzi o mnie zawsze koncentruję się na zespole, a nie na sobie. Jestem zadowolony z pracy, którą wykonałem w ostatnich 2-3 tygodniach. W tym czasie wiele rzeczy uległo poprawie.

O derbach:

Mamy wielki szacunek do Interu.  Wiemy, że będzie to bardzo trudne spotkanie. Będziemy musieli dać z siebie 150% swoich możliwości. Jesteśmy obecnie w świetnej formie. Wielka w tym zasługa Piątka i jego liczb. Chciałbym pomóc mu w zdobyciu zwycięskiej bramki w tym spotkaniu. On i Paqueta szybko zaadaptowali się do nowej grupy. Ich współpraca na boisku bardzo nam pomaga.

 Kto według Ciebie jest najmilszą osobą w drużynie?

Kessie.

 Czy jest jakiś zawodnik Interu, którego chciałbyś zobaczyć w Milanie?

Politano.

O Icardim:

 Są to sprawy, które nas nie dotyczą. W naszych głowach jest tylko myśl o zwycięstwie niedzielnego spotkania.

O Napoli:

 Napoli musi uważać, aby nie stracić więcej punktów. Jesteśmy w połowie wyścigu o Ligę Mistrzów. Nie brakuje nam zbyt wiele, aby rozgrywać takie spotkania jak Juventus w drugim meczu przeciwko Atletico. 

O Gattuso:

 W mojej dotychczasowej karierze zawsze miałem doskonałe relacje z trenerami. Bardzo szanuję trenera i mogę liczyć na to samo. Chciałbym podkreślić, że Gattuso jest taki sam wobec wszystkich zawodników, nie tylko wobec mnie. W naszej drużynie panuje bardzo dobra atmosfera. Gattuso był piłkarzem i wie czego potrzebują jego zawodnicy. Rozmowa z trenerem zawsze jest bardzo ważna. Dostarcza nam pozytywną energię i umożliwia zawodnikom występy na wysokim poziomie. Prywatnie również mogłem liczyć na jego wsparcie. Bardzo mi pomógł w niektórych sprawach.

O plotkach związanych z zimowym transferem do innego klubu:

Dobrze wiedziałem o zainteresowaniu niektórych klubów, ale jestem tutaj szczęśliwy i staram się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Mam nadzieję zostać na długo w Milanie. Decyzja w tej sprawie należy jednak do klubu.

Komentarze