Caldara: Conti pomógł mi szybko w znalezieniu wspólnego języka z resztą zespołu

Caldara: Conti pomógł mi szybko w znalezieniu wspólnego języka z resztą zespołu

Mattia Caldara udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto co obrońca Milanu miał do powiedzenia:

Kiedy trafiłem do Milanu, miałem pewne problemy z aklimatyzacją, ponieważ trafiłem do zupełnie nowego klubu i innego świata. Na szczęście Conti pomógł mi szybko w znalezieniu wspólnego języka z resztą zespołu. Teraz czuję się bardzo dobrze wśród nowych kolegów z drużyny. Staramy się stworzyć fajną grupę.

Jestem szczęśliwy, że znalazłem tutaj dwóch zawodników, z którymi miałem do czynienia w Atalancie, Kessiego i Contiego. Nie mogłem się doczekać spotkania z nimi. Conti mimo pechowego okresu w swojej karierze, bardzo mi pomógł w nowym otoczeniu.

O zmianie formacji na grę czwórką w obronie:

To było dla mnie radykalna zmiana. To był bardzo pracowity miesiąc. Próbuję dostosować się do nowego ustawienia jak najszybciej, aby móc pomóc kolegom z drużyny na boisku.

O relacjach z innymi obrońcami:

Dzięki ich wsparciu jest mi łatwiej zrozumieć pewne schematy i dostosować się do założeń trenera Gattuso. Jestem im bardzo wdzięczny za udzielone wsparcie.

O Gattuso:

On jest zawsze z nami na boisku. Zawsze możemy żyć na jego wsparcie i słowa otuchy. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem.

O grze w europejskich pucharach:

Miałem okazję grać w europejskich pucharach w ubiegłym roku. Gra co 3 dni jest bardzo wymagająca i musimy byś do tego odpowiednio przygotowani.  Chcemy spisać się dobrze zarówno w lidze jak i w Lidze Europy. Zdaję sobie sprawę z tego że prawdziwi mistrzowie, którzy grali w Milanie, odnosili sukcesy w Europie. Zakładanie tej koszulki napawa mnie dumą.

O Maldinim:

Nigdy wcześniej nie myślałem o tym, że będzie mi dane spotkać się z nim osobiście. Możliwość widzenia się z nim każdego dnia dodatkowy impuls. Musimy przywrócić Milan na należne mu miejsce.

O meczu z Atalantą:

Gra przeciwko Gasperiniemu będzie wymagającym wyzwaniem pod względem fizycznym. Musimy być odpowiednio przygotowani na ten mecz. Będziemy musieli dużo biegać na boisku, zwracać uwagę na ich kontrataki oraz ich sposób gry. To będzie otwarte spotkanie i będziemy próbowali je wygrać.

Dobrze wspominam swoją przygodę w Atalancie. Teraz czeka mnie zupełnie nowy rozdział w mojej karierze. Musimy wygrać niedzielne spotkanie za wszelką cenę. Chcemy rozegrać wspaniały sezon i w miarę możliwości wygrać wszystkie mecze.

O reprezentacji:

Możliwość trenowania z Alessio zarówno w Milanie i w reprezentacji umożliwia nam lepsze zrozumienie na boisku. Obecność Gigio również ma znaczenie. Cieszę się, że mogę grać z nimi w klubie i reprezentacji.

Kto zrobił na Tobie największe wrażenie?

Miałem okazję grać przeciwko Higuainowi. To bardzo silny napastnik, być może najlepszy na swojej pozycji we Włoszech. Cieszę się, że mogę z nim trenować.

O czytaniu książek:

Zawsze jest na to czas. Treningi zajmują tylko część dnia.

O celach na ten sezon:

Pierwszym celem jest zrozumienie filozofii trenera. Następnie chciałbym grać z większą częstotliwością i pomóc zespołowi.

Milan zasługuje na gry w Lidze Mistrzów. Naszym celem jest właśnie awams do tych rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe zadanie, ale mamy w zespole odpowiednich zawodników i musimy mieć świadomość, że możemy osiągnąć nasz cel.


Komentarze

  • avatar
    Slaviio
    Czekam na udany debiut caladary oraz powrot do zdrowia contegio
  • avatar
    karp_fso
    Oby okazał się wzmocnieniem na lata, bo na ten moment widać trochę brak Bonuca który w drugiej rundzie zapewniał sporo spokoju w obronie.