Calcio e Finanza: Powody wygrania apelacji w TAS przez Milan

Calcio e Finanza: Powody wygrania apelacji w TAS przez Milan

Dzisiaj TAS przedstawiło 48 stronicowy dokument, w którym wyjaśnia przyczyny, dla których uznał apelację ekipy Rossonerich po wykluczeniu jej z europejskich pucharów.

Calcio e Finanza postanowiło przeanalizować całą tę sprawę dokładnie:

Otóż zespół Il Diavolo wygrał apelację z dwóch powodów:

- pojawienie się nowego właściciela w postaci amerykańskiego funduszu Elliott, który wykazał prawidłową płynność finansową

- biznesplan, którzy został wcześniej odrzucony przez UEFA:

Zakładał on m.in. udział klubu z via Aldo Rossi w Lidze Europy w sezonie 2017/2018 oraz 2018/2019, awans do Ligi Mistrzów w kampanii 2019/2020 czy awans do 1/4 finału tych rozgrywek w kolejnym sezonie. 

TAS podkreśla, że Milan posiadał w swoim biznesplanie inne scenariusze jak urzeczywistnienie przychodów klubowych z tytułu projektu China Milan, które przez poprzednie kierownictwo zostały zawyżone o ponad 75 % brak awansu do Ligi Mistrzów w kolejnych latach czy uszanowanie progu rentowności przez zespół Il Diavolo. 

Włoski portal dodaje, że Milan miał w zanadrzu inne biznesplany, które był gotowy wcielić w życie, ale TAS uznał przedstawione argumenty za wystarczające, aby uznać decyzję Izby Orzekającej UEFA właściwą i przyznał rację włoskiej drużynie.

Komentarze

 • avatar
  BF
  taka ciekawostka to klubik z toskani o fioletowych barwach próbował walczyć by Milan wykluczyć
  • avatar
   Jacubinho7
   Prawda, ale Fiołki nie spełniły odpowiednich warunków i nie zostały dopuszczone do głosu.