Calabria: Mój uraz został całkowicie wyleczony

Calabria: Mój uraz został całkowicie wyleczony

Davide Calabria udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co obrońca Milanu miał do powiedzenia.

O nowym sezonie:

W ostatnich latach w klubie nastąpiło kilka zmian. Ostatnio do klubu wrócili byli wielcy zawodnicy, którzy sprawili, że historia Milanu ponownie wróciła do klubu. Będzie to dla nas kolejny rok zero, ale jesteśmy bardzo pewni siebie.

O trenerze:

 Musimy lepiej poznać jego metody pracy. Jak na razie trener wydaje się być w porządku, aczkolwiek bardzo wymagający.

 O swoim stanie zdrowia:

 Mój uraz został całkowicie wyleczony. Ciężko pracowałem, żeby być tutaj od pierwszego dnia. Na szczęście jestem tutaj.

O kontuzjowanych zawodnikach:

 Podobnie jak oni, jestem tutaj od zeszłego tygodnia. Byliśmy tutaj razem nawet po zakończeniu rozgrywek. Widzę, że są oni bardzo zmotywowani i jestem pewien, że wrócę o nim do swoich najlepszych dyspozycji, ponieważ podchodzą oni poważnie do wykonywanego zawodu.

O Euro U-21:

 Próbowałem zagrać w tym turnieju do samego końca,  ale nie chcieliśmy ryzykować, ponieważ początek sezonu z Milanem był dla mnie fundamentalny. Było mi bardzo przykro z powodu tego, jak to się wszystko potoczyło. Ten zespół mógł dojść do samego końca rozgrywek, a nawet wygrać ten turniej. Być może mógłbym dać coś więcej temu zespołowi, ale tego typu rzeczy jak kontuzje zdarzają się wszędzie. Nie chciałem ryzykować, że nie będę gotowy na początek sezonu z Milanem. 

O zespole:

My, którzy jesteśmy tutaj od dłuższego czasu, musimy starać się przekazać nowym zawodnikom, co to znaczy być w Milanie. Myślę, że rozumiemy już, kiedy wchodzimy do Milanello, co to znaczy grać w Milanie i nosić te barwy.

Komentarze