Calabria: Mogliśmy z pewnością osiągnąć coś więcej w tym meczu

Calabria: Mogliśmy z pewnością osiągnąć coś więcej w tym meczu

Davide Calabria wypowiedział się dla Milannews.it i Milan TV po meczu z Napoli. Oto, co wychowanek Milanu miał do powiedzenia 

Mogliśmy z pewnością osiągnąć coś więcej w tym meczu. Od wielu lat Napoli góruje nad nami w tabeli i co sezon walczy o Scudetto. Zdobycie jednego punktu przeciwko takiemu zespołowi może cieszyć, ale w dzisiejszym meczu mogliśmy się pokusić o lepszy rezultat. Nasz zespół jest młody i wciąż jest w budowie. Jesteśmy jednym z najmłodszych zespołów w lidze. Musimy się poprawić w niektórych aspektach, ponieważ z ich powodu jesteśmy niejednokrotnie karali na boisku. Pracujemy coraz lepiej, ale wciąż brakuje nam czegoś w ataku. W meczach przeciwko takim zespołom jak Napoli musimy dążyć do wygrania spotkania. W naszej grze można wyróżnić wiele pozytywów, poprawiliśmy się w obronie i coraz lepiej radzimy sobie w ataku. Każdego dnia ciężko pracujemy na treningach i daje to pozytywne efekty. Teraz musimy wrócić do regularnego punktowania. Budujemy projekt, który może być realizowany przez wiele lat. To może być dla nas i dla włoskiej piłki nożnej coś naprawdę dobrego.

Paqueta? Zaskoczył nas wszystkich swoją gotowością do gry. Dołączył do nas z zupełnie innej ligi, ale jest gotowy pod względem taktycznym i technicznym. Poza tym ma on świetną jakość. 

Piątek może zapewnić nam wiele bramek. Gra w takim zespole jak Milan nigdy nie jest łatwa, ale może on nam podać pomocną dłoń. Mam nadzieję, że obaj dobrze sobie poradzą w naszych barwach.

Komentarze