Calabria: Jestem wdzięczny pracownikom Milanu za to, gdzie teraz jestem

Calabria: Jestem wdzięczny pracownikom Milanu za to, gdzie teraz jestem

Davide Calabria udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co obrońca Milanu miał do powiedzenia.

O Lazio: 

 Lazio to bardzo dobrze przygotowana drużyna z bardzo silnymi zawodnikami, którzy grają ze sobą od lat. Ich styl gry w ostatnim meczu był do przewidzenia. Podchodziliśmy do tego spotkania zaledwie 4 dni po rozegraniu meczu z Empoli. Można powiedzieć, że byliśmy bardziej zmęczeni od Lazio, które miało więcej czasu na odpoczynek niż my. 

Przed nami spotkanie rewanżowe na własnym terenie, który zdecyduje o losach tego dwumeczu. W Rzymie nie udało nam się zdobyć bramki, ale po raz kolejny zagraliśmy dobrze w defensywie. Niestety mieliśmy pewne problemy w ofensywie. Z perspektywy całego meczu rozegraliśmy w miarę dobre spotkanie. Mamy nadzieję, że w meczu rewanżowym uda nam się wywalczyć awans do finału.

O defensywie:

W defensywie jesteśmy bardzo pewni siebie i zachowujemy koncentrację przez pełne 90 minut. Jakiś czas temu mieliśmy z tym wiele problemów, ale ta sytuacja uległa poprawie. Dobra gra w defensywie to zasługa całego zespołu. Obrona jest naszą siłą.

O grze skrzydłami:

 Gramy ze sobą od dawna i dobrze się znamy. Gra skrzydłami to podstawa w ustawieniu 4-3-3, gdzie akcja rozpoczyna się od środka i rozprowadzana jest po skrzydłach. O tym, w jakim ustawieniu zagramy decyduje trener. Jeśli chodzi o mnie, czuję się dobrze na prawej stronie boiska.

O Kessie:

On przebiega średnio 12 lub 13 km w ciągu spotkania. To nie jest mały dystans. Według mnie jest bardzo ważnym zawodnikiem w naszej drużynie, ponieważ zapewnia nam równowagę. Kessie to nietypowy zawodnik, który łączy w sobie wielką siłę fizyczną z boiskową inteligencją i dyscyplinę. Bardzo dobrze radzi sobie przy kryciu rywala. Zawdzięcza to swojej szybkości i parametrom fizycznym. Kessie bardzo pomaga nam również w obronie. 

O Paquecie:

Nie spodziewałem się takiego początku z jego strony. Takiej postawy na boisku mógłbym spodziewać się od młodego Włocha, który wychowywał się na włoskich boiskach. Lucas pochodzi z zupełnie innej ligi i od razu udowodnił, że jest bardzo inteligentnym i zrównoważonym zawodnikiem. Daje nam naprawdę dużo i z pewnością da nam jeszcze bardzo wiele na boisku.

O Sassuolo:

 Jest to zespół, który stwarza sobie wiele sytuacji bramkowych podczas meczu i trenuje bardzo dobrze. W swoich szeregach mają silnych i młodych zawodników, którzy potrafią stawić opór przeciwnikowi. To nie będzie łatwy mecz. Na San Siro będziemy chcieli wywalczyć pozytywny dla siebie rezultat. Musimy starać się zdobyć jak najwięcej punktów.

O czwartym miejscu:

Jedno spotkanie wystarczy, aby awansować na trzecią pozycję. Równie dobrze jedno spotkanie może doprowadzić nas do utraty czwartego miejsca na rzecz piątej lokaty w tabeli. W tabeli jest bardzo ciasno. Jedna kolejka może zmienić wszystko. Musimy odnieść zwycięstwo w sobotnim meczu. 

Powrót do Ligi Mistrzów jest dla nas bardzo ważny. Nie chcemy przegapić naszej szansy. Od wielu lat Milan nie występuje w tych rozgrywkach. Chcemy to zmienić w tym sezonie.

O Gattuso:

 W porównaniu do ubiegłego sezonu bardzo się rozwinął. Daje nam dużo więcej miejsca na boisku lub więcej wolnego czasu, zwłaszcza po meczu. Nasze treningi pod jego okiem zawsze są ciężkie, ale to oczywiste, że wyniki zdobywa się ciężką pracą. W pozytywnym okresie dla zespołu, trener daje nam czasem dodatkowe dni wolnego. Nasz zespół ma się dobrze. Każdy członek naszego zespołu czuje się tutaj jak w domu. Tworzymy w nim rodziny atmosferę. Wielka w tym zasługa naszego trenera, który wprowadził poczucie przynależności w naszych szeregach.

O powrocie kontuzjowanych zawodników:

Conti nie grał od kilku miesięcy. Po tak długiej przerwie wrócił do nas silniejszy. Może on nam dać naprawdę wiele zarówno w defensywie jak i w ofensywie. 

Caldara i Zapata również są dla nas ważni. Przed kontuzją Zapata robił niesamowite rzeczy na boisku.

Biglia może wprowadzić w naszych szeregach więcej równowagi i dodatkową opcję w środku pomocy. Wszyscy ci zawodnicy mogą nam bardzo pomóc w osiągnięciu naszych celów.

 O obecnym sezonie:

Myślę, że od stycznia zeszłego roku zanotowałem spory progres w swojej grze. Udało mi się znaleźć ciągłość w  grze, co potwierdzam swoją postawą na boisku. Jestem wdzięczny pracownikom Milanu za to, gdzie teraz jestem.

Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  Szczerze mówiąc mało kto mówi o Calabrii. Jednak on wszedł do naszego zespołu całkiem sprawnie i prezentuje dobry poziom. Jest nadal młodym obrońcą i ma szansę stać się dla nas bardzo ważnym ogniwem.
  • avatar
   Jaca
   Zgadzam się, należy doceniać umiejętności Davide. Najbliższe miesiące będą kluczowe, zobaczymy kto wygra rywalizacje na PO. Na kogoś z dwójki trzeba będzie postawić, bo zgranie w defensywie jest kluczowe, a wątpię, żeby ktoś z pary Calabria-Conti zgodził się większość sezonu spędzić na ławce.