Burmistrz Mediolanu o budowie nowego stadionu na terenie miasta

Burmistrz Mediolanu o budowie nowego stadionu na terenie miasta

Burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala wypowiedział się dla agencji prasowej ANSA na temat budowy nowego stadionu w Mediolanie. Oto, co przedstawiciel władzy w stolicy Lombardii miał do powiedzenia:

Czy miasto jest gotowe zapewnić obu klubom z Mediolanu odpowiednią przestrzeń?

Tak, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku.  Nasze stanowisko w tej sprawie prezentuje się następująco:

Usiądźmy, porozmawiajmy i oceńmy, czy żądania przedstawione przez oba kluby są w granicach zdrowego rozsądku.

Osobiście uważam, że łatwiej jest pozostać przy starym San Siro. Mam nadzieję, że ta opcja wciąż pozostaje żywa dla obu stron. Jeśli oba kluby zdecydują się na wybudowanie nowego stadionu i przedstawią odpowiednie gwarancje, wówczas będziemy mogli powiedzieć nieco więcej w tej sprawie, aniżeli tylko gdybać.

San Siro jest własnością miasta, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby znalezienie formuły, która zadowoliłaby każdą ze stron, a miasto nie poniosłoby negatywnych konsekwencji. Zobaczymy jakie stanowisko przedstawiają oba kluby podczas następnego spotkania z władzami miasta. Ważne jest, aby zająć się jednym z projektów,: budową nowego stadionu lub odnową San Siro. Ten obiekt stanowi nie lada atrakcje pod względem turystycznym.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Podejrzewam, że w sprawie stadionu jeszcze wiele lat będziemy wraz z Interem stać w rozkroku. Tymczasem Roma dostała od władz Rzymu pozwolenie na budowę swojego obiektu.
  • avatar
    Pablo80
    Jak najbardziej tak dla nowego stadionu a taki 60-65 tyś byłby w sam raz.