Bonera: Zespół pojedzie do Neapolu z myślą o zwycięstwie

Bonera: Zespół pojedzie do Neapolu z myślą o zwycięstwie

Daniele Bonera wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Napoli. Oto, co tymczasowy trener Milanu miał do powiedzenia.

 O meczu z Napoli w 2010 roku:

 Bardzo dobrze wspominam ten okres. To był trudny mecz, który na szczęście udało nam się wygrać. Wszyscy wiemy, jak to się wszystko zakończyło. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do Neapolu i rywalizować z Rino.

 Czy jutrzejsze spotkanie będzie decydujące?

 Wszystkie spotkania są bardzo ważne. Nie uważam tego spotkania za egzamin końcowy. Wierzę w swoich zawodników. To tylko pojedyncza część sezonu. Do końca sezonu jest jeszcze bardzo dużo czasu.

O Gattuso:

 Był moim przyjacielem na boisku i w życiu prywatnym również nim jest. Przed meczem będzie okazja na serdeczne powitanie.

 Jak minął tydzień w Milanello?

 W ogóle nie czułem się osamotniony, ponieważ jestem w stałym kontakcie z trenerem.  Z technicznego punktu widzenia otrzymałem ogromne wsparcie od wszystkich. Chciałbym podziękować klubowi za to, co do tej pory udało się zrobić. Na treningu otrzymałem pełne wsparcie od zespołu. Zawodnicy prezentują odpowiednie zaangażowanie i są pewni siebie.

 Czy będziesz w kontakcie z trenerem nawet w trakcie spotkania?

 Rozmawiałem o tym z naszym trenerem. Takie zachowanie może spowodować zamieszanie. Jeśli zajdzie taka potrzeba to powinno dojść do kontaktu pod koniec pierwszej połowy.

 Jak radzą sobie zawodnicy po przerwie na reprezentacje narodowe?

 Wszyscy zawodnicy prezentowali się dobrze, za wyjątkiem Leão, ponieważ nabawił się urazu podczas zgrupowania i dopiero za 10 dni dokonamy oceny jego stanu zdrowia. Poza tym wszyscy zawodnicy są do mojej dyspozycji. Wczorajszy trening był dla nas najważniejszy. Dzisiaj chcemy dokończyć nasze przygotowania i jutro wyjechać do Neapolu.

 Jaka jest Twoja wizja piłki nożnej?

 Miałem okazję uczyć się od wielu trenerów i cały czas uczę się od trenera Piolego. Myślę w podobny sposób jak nasz trener. Jego filozofia gry bardzo mi odpowiada.

 Kto będzie odczuwał większą presję w jutrzejszym spotkaniu: Ty czy zawodnicy?

 Presja jest częścią mnie. Miałem okazję ją odczuć chociażby w wieku 18 lat, kiedy zadebiutowałem w Serie A. Nasi zawodnicy muszą robić to, co robili do tej pory. Jesteśmy zadowoleni z ich pracy. Wszyscy jesteśmy pod presją,  ale mimo wszystko każdy z nas zachowuje spokój.

 Czy przerwa na reprezentacje narodowe była dobra dla Milanu?

 Każdy z zawodników wykazuje się maksymalnym zaangażowaniem. Mogę powiedzieć, że w drużynie panowała zrelaksowana atmosfera.

Jak czuje się Rebić?

 Jest ważnym zawodnikiem i jesteśmy świadomi jego cech. Ante nie jest jeszcze gotowy na 100%, ponieważ problemy z łokciem wciąż wpływają na jego grę. 

O Leão:

 Jego kontuzja nie była potrzebna. Mimo wszystko mamy wiele rozwiązań, z których możemy skorzystać.

O Ibrahimoviciu:

 On zawsze prezentował się jako lider zespołu i był dla nas ważny. Dzięki niemu zespół rozwinął się pod każdym względem.

 Czy pracowałeś z zespołem nad stałymi fragmentami?

 Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby wspólnie pracować nad tym aspektem. Dzisiaj dokonamy oceny czy wprowadzimy jakieś zmiany.

Czy Kessie będzie od teraz wykonywał rzuty karne?

To Ibra tak powiedział. Jeśli taka jest jego wola to myślę, że tak będzie.

 Czy wygasający kontrakt Calhanoglu wpływa na jego grę i wyniki?

 Jesteśmy zachwyceni jego dyspozycją. Jeśli chodzi o mnie to nie chcę rozmawiać o takich sprawach, ponieważ nie jestem za to odpowiedzialny. Mogę jednak powiedzieć, że Hakan dał mi wczoraj do zrozumienia, że ta koszulka jest dla niego ważna.

Czy brak Piolego może być problemem dla zespołu?

 Moim zdaniem jego absencja niewiele zmienia. Nie jestem osamotniony w swojej pracy. Wierzę, że zespół da z siebie wszystko.

 Jakiego spotkania spodziewasz się jutro?

 To będzie trudne spotkanie. O wyniku zadecyduje wiele zmiennych. Nie mam jednak wątpliwości co do tego, że zespół pojedzie do Neapolu z myślą o zwycięstwie.

O Romagnolim:

 Jest naszym kapitanem i jesteśmy zadowoleni z jego pracy. Błędy są częścią piłki nożnej. Alessio może liczyć na nasze wsparcie.

Komentarze