Bonera: W takim klubie jak Milan czasu nigdy nie ma zbyt wiele

Bonera: W takim klubie jak Milan czasu nigdy nie ma zbyt wiele

Daniele Bonera udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co członek sztabu szkoleniowego Milanu miał do powiedzenia.

 Czy zawodnicy Milanu są nieszczęśliwi?

 To nie jest więzienie. Milan ma się dobrze, nawet jeśli w tej chwili wyniki nie są pozytywne. Każdego dnia widzę zawodników, którzy są bardzo zaangażowani. Wielu z nich jest naprawdę młodych, ma z dwadzieścia parę lat. Tacy zawodnicy muszą przystosować się do życia w innym świecie.

 Czy niepokoi Cię sytuacja w tabeli?

 Jeśli przez niepokój rozumiemy troskę o ten zespół to jak najbardziej. Musimy wykorzystać ten czas, aby się rozwijać. Nigdy nie widziałem, aby jakikolwiek zawodnik wycofał się z powodu zmęczenia. Musimy zachować szczególną uwagę podczas ostatnich minut spotkań. To młody zespół i pewne rzeczy wymagają czasu. Ten Milan potrzebuje cierpliwości, która jest czymś rzadkim w piłce nożnej. Każdego dnia staramy się wykonywać jak najlepiej swoją pracę.

Jak skomentujesz ostatnie plotki transferowe na temat Gianluigiego Donnarummy?

 Jako fan i osoba zakochana w Milanie poleciłbym mu zostać z nami. On ma jednak wokół siebie personel i rodzinę, która mu doradza.

 Który zawodnik najbardziej zaskoczył Cię w Milanie?

Pepe Reina. Jego sposób działania i codzienne podejście do pracy jest przykładem dla innych.

Co myślisz o zwolnieniu Giampaolo? Czy była to słuszna decyzja?

 Nie otrzymał on wystarczająco dużo czasu, którego potrzebował. W takim klubie jak Milan czasu nigdy nie ma zbyt wiele.

 Co możesz powiedzieć o dotychczasowej pracy Stefano Piolego?

Praca Piolego po nieco ponad miesiącu nadal jest niemożliwa do oceny. 

 Co możesz powiedzieć o swojej pracy?

 Bycie trenerem zobowiązuje Cię do zarządzania zespołem i motywowania zawodników. Jest wiele aspektów w tej pracy, które mnie interesują. Chciałbym być kiedyś pierwszym trenerem zespołu. Przed tym jednak będę musiał zdobyć odpowiedni bagaż doświadczeń. Pewnego dnia chciałbym spróbować się w tej roli i sprawdzić czy będę w stanie to robić na co dzień. 

 Co skłoniło Cię do powrotu do Milanu?

Milan. Ze względu na więź z tym klubem było mi ciężko odmówić.. Milaniści mają w sobie wiele pasji, która powoduje, że kibice podążają za drużyną pomimo niezbyt dobrych wyników.

Co sądzisz o możliwym powrocie Ibrahimovicia do Milanu?

Ibra to prawdziwy mistrz.

Komentarze

 • avatar
  Pato
  Ja wam mówię, nad Milanem wisi klątwa Bonery. On odejdzie, przyjdą wyniki ;-p
  • avatar
   MK92
   Coś może być na rzeczy ;) Bonera wrócił na początku tego sezonu i od razu zaczęliśmy notować dużo gorsze wyniki niż sezon wcześniej.
 • avatar
  MK92
  Kolejny raz się potwierdziło, że Pepe Reina to dobry duch w szatni kolejnego klubu, w którym pracuje. Jeżeli chodzi o zdanie dotyczące Donnarummy, to ma ono trochę wydźwięk, jakby Gigio miał jednak wkrótce opuścić Milan.