Bonera: Potwierdziliśmy, że jesteśmy dobrym zespołem

Bonera: Potwierdziliśmy, że jesteśmy dobrym zespołem

Daniele Bonera udzielił wywiadu dla Milan TV, Sky Sport i DAZN. Oto, co tymczasowy trener Milanu miał do powiedzenia.

O Piolim:

 Po meczu przeprowadziliśmy wideokonferencję w szatni. Tak naprawdę to trener jest prawie cały czas z nami. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z powodu dzisiejszego rezultatu. Z niecierpliwością czekamy na powrót naszego trenera.

O meczu:

 Wiedzieliśmy, że w dzisiejszym meczu będziemy musieli sprostać wielu trudnościom. Dobrze zareagowaliśmy na niektóre sytuacje i rozegraliśmy wspaniałe spotkanie. Potwierdziliśmy, że jesteśmy dobrym zespołem.

 O braku Ibrahimovicia:

Ibrahimović jest wartością dodaną dla naszego zespołu. Bez niego również potrafimy sobie dobrze radzić. Mam nadzieję, że wkrótce do nas wróci.

O zespole:

 Przed meczem powiedziałem zawodnikom, że jestem dumny z bycia ich trenerem. Kontynuujemy drogę wytyczoną przez trenera Piolego.

O Romagnolim:

 Ucieszyła mnie jego bramka. Cieszymy się z dzisiejszego rezultatu, występu naszych zawodników oraz ducha, który jest obecny w naszym zespole.

O Donnarummie:

Gigio potrafi zrobić różnicę. Takie występuje jak on odnotowują prawdziwy mistrzowie. Gigio jest ważną częścią zespołu i potwierdził to w dzisiejszym meczu.

O roli trenera:

 Niezależnie od tego czy jest się zawodnikiem czy trenerem, zwycięstwo smakuje tak samo. Możliwość zdobywania doświadczenia na ławce trenerskiej jest czymś wspaniałym. Mimo dobrych rezultatów wciąż potrzebuję czasu i praktyk. 

O rzutach karnych:

 Nie wiem, kto będzie wykonywał rzuty karne następnym razem. Błędy są częścią piłki nożnej.

O Scudetto:

 Do końca sezonu jest jeszcze naprawdę dużo czasu. Chcielibyśmy pozostać na szczycie tabeli. Musimy zawsze myśleć z meczu na mecz i o zwycięstwie. Jeśli będziemy myśleć zbyt daleko to możemy wpaść w kłopoty. Dlatego lepiej jest myśleć krótkoterminowo i z meczu na mecz. 

O Kessie:

Franck jest ważną częścią naszego zespołu i udowodnił to w wielu spotkaniach. To silny zawodnik, który coraz lepiej radzi sobie z piłką przy nodze. Każdego dnia odnotowuje progres.

O Calhanoglu:

 W dzisiejszym meczu trafił w słupek. Nie zmienia to faktu, że jego wkład w grę zespołu jest nieoceniony. Jesteśmy zadowoleni z jego pracy oraz rezultatów.

O Calabrii:

Davide bardzo się rozwinął pod względem mentalnym. W każdym meczu radzi sobie coraz lepiej.

O Kjaerze:

Simon posiada wielkie doświadczenie, z którym potrafi dzielić się z zespołem. Simon to prawdziwy lider i wspaniały człowiek.

O Tonalim:

 Często ze sobą rozmawiamy. Z każdym meczem radzi sobie coraz lepiej i zaczyna rozumieć naszą filozofię gry. Pewne rzeczy wymagają czasu. Nigdy nie kwestionowaliśmy jego wartości i umiejętności.

Komentarze