Bonera: Nasz zespół pokazuje, że może konkurować z każdym przeciwnikiem

Bonera: Nasz zespół pokazuje, że może konkurować z każdym przeciwnikiem

Daniele Bonera udzielił wywiadu dla Milan TV i Sky Sport. Oto, co tymczasowy trener Milanu miał do powiedzenia.

O meczu:

 Dzisiejszego wieczoru rywalizowaliśmy z wielkim zespołem, który sprawił nam wiele problemów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu dzisiejszego zwycięstwa. Nasz zespół pokazuje, że może konkurować z każdym przeciwnikiem. W naszych szeregach jest świadomość, że budujemy coś ważnego. Wiedzieliśmy, że gra przeciwko bardzo ofensywnym zawodnikom będzie dla nas wymagająca i kosztowała sporo wysiłku. Dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania w ciągu tygodnia.

O Scudetto:

 Wiele zespołów w lidze zostało zbudowanych w taki sposób, aby niemal od razu rywalizować o Scudetto. Nasza drużyna nie została jeszcze zbudowana tak, abyśmy mogli wygrywać od razu. Nasza praca i wyznaczona droga pozwalają nam powoli się rozwijać. Nie możemy popadać w hurraoptymizm. Musimy myśleć z meczu na mecz i o dalszym rozwoju. Moim zdaniem myślenie o Scudetto jest przedwczesne. Zobaczymy, co się wydarzy pod koniec sezonu.

O obecnej chwili:

 Każdy z naszych zawodników wykazuje się wysoką koncentracją i zaangażowaniem. Dzięki temu możemy patrzeć pozytywnie w przyszłość. Nie chciałbym się powtarzać, ale jesteśmy zespołem, którego obowiązkiem jest dążenie do doskonałości, a nie myślenie tylko o zwycięstwach. Zobaczymy, jak się potoczą kolejne spotkania. 

O Ibrahimoviciu:

Ibra zadziwia nas pod każdym względem. Zlatan jest wzorem do naśladowania. 

Uraz? Kiedy zawodnik nagle opuszcza boisko to niemal zawsze jest to uraz mięśniowy. Niemal od razu daliśmy mu lód na udo. Najprawdopodobniej jest to uraz mięśniowy. Czekamy na badania i ocenę urazu. W ciągu najbliższych dni będziemy wiedzieć więcej.

O Piolim:

 Był bardzo szczęśliwy z powodu dzisiejszego zwycięstwa. Po meczu przeprowadziliśmy w szatni wideokonferencję i miał okazję zobaczyć reakcję zespołu. Mamy nadzieję, że trener wkrótce do nas wróci.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Pioli ostatnio zanotował wpadki z Lille i Hellasem, a tu mister Bonera wygrywa dla Milanu pierwszy raz od dziesięciu lat pod Wezuwiuszem. Twardy orzech do zgryzienia dla Maldiniego ;)
  • avatar
   robert1506
   gotowy na Mundial Bonera ;)