Bonera: Jestem naprawdę szczęśliwy, że tutaj jestem

Bonera: Jestem naprawdę szczęśliwy, że tutaj jestem

Daniele Bonera udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, członek sztabu szkoleniowego Milanu miał do powiedzenia.

O dołączeniu do sztabu szkoleniowego Milanu:

Kiedy Giampaolo rozmawiał z Milanem, myślałem o zakończeniu swojej kariery piłkarskiej. Niedługo potem otrzymałem możliwość dołączenia do sztabu szkoleniowego i skorzystałem z niej. Jestem naprawdę szczęśliwy, że tutaj jestem. Mogłem kontynuować swoją piłkarską karierę w Villarreal, ale to by oznaczało w pewnym stopniu zmuszanie się do gry w piłkę. Być może wcześniej podświadomie podjąłem już decyzję o zakończeniu kariery, a propozycja ze strony Milanu ułatwiła mi podjęcie ostatecznej decyzji. W tych pierwszych dniach trener spytał mnie o możliwość aktywnego udziału w sesjach treningowych. Właśnie przyszedłem na piłkarska emeryturę i znowu musiałem zakładać piłkarskie buty. Trener od samego początku chciał wziąć na siebie odpowiedzialność i to mu się udało.

O Theo Hernandezie:

Niedawno do zespołu dołączył Theo Hernandez, który gra jako lewy obrońca. Jako, że znam hiszpański, staram się mu pomagać. 

O Milanello: 

Możliwość ponownej wizyty w Milanello było ekscytująca. To historyczne miejsce ma swój urok i zawsze było fascynujące. 

O Giampaolo:

Jako osoba, która niedawno zakończyła karierę, doskonale wiem jak myślą zawodnicy. Jednakże praca jako członek sztabu szkoleniowego jest zupełnie inna. Nie będę dłużej grać w piłkę i muszę zaadaptować się w nowej roli. Byłem ciekawy jak Giampaolo pracuje na co dzień. To bardzo wykwalifikowany i dbający o szczegóły trener. Tylko w taki sposób można popełnić niewiele błędów i uzyskać dobre rezultaty. Dostępność zawodników jest dobrym prognostykiem.

O Maldinim:

Było mi naprawdę miło spotkać ponownie Paolo Maldiniego. On jest na prawdę zmotywowany, ponieważ dobrze wie jak wielka ciąży na nim odpowiedzialność, w szczególności, że jest on Milanistą. Jesteśmy tutaj, aby go wspierać i spróbować rozegrać jak najlepszy sezon. Maldini, Boban i Massara są wielkimi profesjonalistami. Dzięki nim AC Milan może ponownie stać się wielki. 

O tornee po USA:

Gra przeciwko czołowym zespołom takim jak Bayern i Benfica jest prawdziwym testem, ale nie możemy zapominać, że jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Pracowaliśmy dobrze w Milanello. W Ameryce nadal musimy to robić. 

O zespole:

Wszyscy zawodnicy wykazują się wielkim profesjonalizmem. Oni dobrze wiedzą, kiedy mogą pozwolić sobie na żarty, a kiedy muszą zabrać się do ciężkiej pracy. Do tej pory każdy z nich wykazywał się koncentracją na treningach. Jest to solidna podstawa do pracy.

O dawnym Milanie:

Za każdym razem lot samolotem przypomina mi wielkie zwycięstwa i powroty z ważnych spotkań. Wciąż pamiętam nasz powrót z Aten. Był to krótki lot, ale niezwykle intensywny (śmiech).


Komentarze