Bonaventura: Wierzymy w to, co robimy

Bonaventura: Wierzymy w to, co robimy

Giacomo Bonaventura udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co pomocnik Milanu miał do powiedzenia

 O obecnej chwili:

 Cieszę się, że wróciłem na boisko po długiej kontuzji. Cieszę się z powodu coraz lepszej gry zespołu. Czuję się dobrze i muszę kontynuować swoją pracę.

O bramkach:

 Mam nadzieję, że w tym sezonie zdobędziemy ich jak najwięcej. Grając jako środkowy pomocnik, ważne jest, aby pomagać zespołowi w zdobywaniu bramek. Nasz trener prosi nas, abyśmy w razie możliwości podejmowali większe ryzyko i atakowali bramkę rywali z większą intensywnością. Im więcej bramek zdobędziemy, tym lepiej będziemy radzić sobie jako drużyna.

O meczu z Parmą:

 Theo wykorzystał zamieszanie i dobrze się zachował w polu karnym. Cieszę się, że zdobyliśmy bramkę po tej akcji.

 O bramce przeciwko Napoli:

 Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować moją pracę i zdobędę jeszcze wiele ważnych bramek dla zespołu. Bramka zdobyta przeciwko Napoli była ważna dla zespołu. Przed meczem byłem trochę spięty, ale po bramce czułem się bardziej swobodnie. 

O Piolim:

 Bardzo dobrze się z nim dogaduję. Wszyscy wierzymy w wykonywaną przez niego pracę. Zawsze nas motywuje i pyta nas o różne rzeczy. Nie zawsze jest łatwo wygrywać, ale chcemy jak najlepiej wykonywać swoją pracę. Wierzymy w to, co robimy. Zespół może się tylko rozwijać.

O zespole:

 Ważne jest, abyśmy stanowili zespół zarówno na boisku jak i poza nim. To właśnie na boisku wygrywa się mecze. Do każdego z nich trzeba być przygotowanym w najlepszy możliwy sposób. To prawda, że przebywanie ze sobą poza boiskiem jest pomocne, ale to boisko weryfikuje wartość zespołu.

O meczu z Bologną:

 Musimy zapewnić sobie pewną ciągłość w wynikach. Mecz z Bologną będzie trudnym wyzwaniem. Bologna to zespół, który dobrze gra w piłkę i ma wiele dobrych zawodników, dlatego też musimy rozegrać świetne zawody. Do każdego spotkania musimy przygotować się jak najlepiej. Spotkań nie wygrywa się tylko w ciągu 90 minut. Mecze wygrywa się poprzez pracę w ciągu tygodnia.

O Mihajloviciu:

 Pozostawił po sobie świetne wrażenie. Będąc tutaj, udało mu się stworzyć piękne środowisko. Mihajlović jest trenerem z charakterem i człowiekiem o wielkim sercu. Potrafił on zmotywować wszystkich do działania. Był tutaj co prawda rok, ale w tym czasie wiele się od niego nauczyliśmy. Mam z nim piękne wspomnienia.

O reprezentacji:

 Mam nadzieję, że uda mi się wrócić do drużyny narodowej. Rok temu cierpiałam z powodu urazu kolana i nie mogłem wyrazić siebie w stu procentach. Mimo to zdarzało mi się otrzymać powołanie. Jeśli będę pracować z odpowiedzią determinacją, będę w stanie odzyskać to, na co zasługuje w Milanie jak i w reprezentacji. 

O Caldarze:

Mattia może wrócić do dawnej formy. Kiedy leczył uraz, powiedziałem mu, że potrzebny jest mu czas i cierpliwość. Czas, w którym nie grasz jest potrzebny, ponieważ dzięki niemu możesz stać się silniejszym człowiekiem na poziomie mentalnym.

O Theo Hernandezie:

 Pod względem fizycznym i technicznym jest silnym zawodnikiem. Jego przyszłość leży w jego rękach.

Komentarze