Bonaventura: Musimy i możemy grać jeszcze lepiej

Bonaventura: Musimy i możemy grać jeszcze lepiej

Giacomo Bonaventura udzielił po meczu z Genoą wywiadu dla DAZN. Oto co miał do powiedzenia:

Opowiedz nam o tym zwycięstwie.

To dla nas ważne zwycięstwo po ostatnich słabych występach. Wygranie tego meczu było dla nas bardzo ważne ale musimy i możemy grać jeszcze lepiej.

Borini mówił o kruchości zespołu na płaszczyźnie psychicznej. Co o tym sądzisz?

Mamy w drużynie wielu młodych zawodników a nie jest łatwo grać pod presją. Musimy się do tego jednak przyzwyczaić i szukać sposobu by prezentować się coraz lepiej.

Jak bardzo brakowało Ci gry?

To był dla mnie ciężki czas ale teraz czuję się dobrze. Brakowało mi gry w piłkę, przez te miesiące bardzo dużo pracowałem. Kolano dobrze się sprawuje i ja czuje się bardzo dobrze. Teraz tylko muszę grać a będzie tylko lepiej.

Stałeś się w tym roku liderem zespołu?

To oczywiste, że trzeba słuchać osób, które mają większe doświadczenie ale wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za drużynę. Jeżeli traci się gola w pierwszej połowie to trzeba zrobić wszystko by odrobić straty. Dziś nam się to udało, ale musimy poprawić jeszcze wiele aspektów i będziemy trenować aby się poprawić.

Przerwa w rozgrywkach przychodzi w odpowiednim momencie?

Trochę pracy po zwycięstwie dobrze nam zrobi. Nie będzie z nami tych, którzy wyjadą grać w barwach narodowych, jednak reszta drużyny musi pracować nad polepszeniem swojej gry.

Komentarze