Bonaventura: Milan pozwala mi realizować moje marzenia

Bonaventura: Milan pozwala mi realizować moje marzenia

Giacomo Bonaventura udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, co pomocnik Milanu miał do powiedzenia:

O dzieciach:

 Dzieci są inspiracją dla nas wszystkich. Cieszą się grą i powinniśmy je naśladować. Niestety wiele osób narzuca na dzieci obowiązek osiągania wysokich wyników i są obciążone zbyt wysoką presją. Jeśli dobrze się bawisz, grając w piłkę, wszystko wokół Ciebie wydaje się być piękniejsze.

O grze dla Milanu:

 Gra w wielkim zespole było moim marzeniem z dzieciństwa. Milan pozwala mi realizować moje marzenia. Za każdym razem kiedy pojawiam się na boisku, odczuwam dreszczyk emocji.

Jakie jest najwcześniejsze wspomnienie związane z piłką?

Za każdym razem kiedy idę na San Siro, na ten piękny stadion przychodzą mi na myśl moje wspomnienia z dzieciństwa kiedy to grałem w ligach okręgowych. Teraz odczuwam wielką dumę z powodu tego, co do tej pory udało mi się osiągnąć.

O najlepszych momentach w karierze:

Nie było ich zbyt wiele. Trudno jest mi wskazać jeden z nich. Najprawdopodobniej takim momentem był debiut w Serie A. Byłem wtedy bardzo zdenerwowany i czułem wielką presję. Ważnym wydarzeniem był dla mnie także debiut w reprezentacji narodowej.

O grze w Derbach della Madonnina:

Kiedy byłem mały, mogłem tylko pomarzyć o występie w takim meczu. Jestem świadomy tego jaką długą drogę przebyłem. Nie potrafię przyzwyczaić się do emocj, które towarzyszą  w czasie spotkania derbowego. Za każdym razem to spotkanie jest jeszcze piękniejsze.

O znaczeniu Fair Play w dzisiejszej piłce:

Naprawdę podziwiam drużyny i zawodników, którzy niezależnie od okoliczności potrafią utrzymać pozytywne nastawienie wobec swoich przeciwników i sędziów. To nie jest łatwe. Na boisku może wydarzyć się wszystko i nigdy nie przewidzisz jak zareagujesz na daną sytuację. Najważniejsze jest jednak zachowanie spokoju, nawet w trudnej sytuacji.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Tęsknię za Jackiem. On jest jednym z moich ulubieńców w Milanie po odejściu Senatorów. Boję się tylko, że po tej serii kontuzji, która zaczęła się w styczniu 2017 roku, nigdy już nie nawiąże do swojej formy z lat 2014-2016.
  • avatar
    MARCO VAN BASTEN
    Hakan będzie musiał sie starać bo Jack go wygryzie ze składu