Bobic: Rebić będzie bardzo ważnym zawodnikiem dla Milanu

Bobic: Rebić będzie bardzo ważnym zawodnikiem dla Milanu

CEO Eintrachtu Frankfurt, Fredi Bobic wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co działacz niemieckiego zespołu miał do powiedzenia.

 Negocjacje z Bobanem rozpoczęły się 3 dni przed zamknięciem mercato. On wiedział już wcześniej, że interesuję się Silvą. Nasza przyjaźń ułatwiła nam negocjacje. Wspólnie znaleźliśmy najlepsze warunki do zawarcia umowy.

 Co myślisz o transferze Rebicia do Milanu?

Rebić będzie bardzo ważnym zawodnikiem dla Milanu. Jestem tego bardziej niż pewny. Kiedy grał u nas, robił niesamowite rzeczy. Mam nadzieję, że podobnie będzie w Milanie.

 Na jakiej pozycji radzi sobie najlepiej? 

Lewe skrzydło, ale bardzo dobrze radzi sobie również jako cofnięty napastnik. Pod względem fizycznym jest bardzo silny, ma sporo jakości zarówno po lewej jak i prawej stronie boiska, a jego szybkość sprawia, że jest nie do pobicia.

 Co myślisz  o Bobanie w roli działacza? 

 Na początku trudno jest wejść w nową rolę. Zarządzanie klubem jest złożonym procesem. Zvone to człowiek z wielką osobowością, który w przyszłości może stać się wielkim działaczem.

Komentarze

 • avatar
  Cleaver
  ALE MUSI GRAĆ. A znajac naszego trenera to zadebituje za jakiś miesiąc.
  • avatar
   Krisu
   Trzeba zwrócić uwagę na czynniki które mogą się do tego przyczynić:
   1 - Zaraz po jego zakontraktowaniu pojechał na zgrupowanie kadry narodowej i nie miał czasu zaznajomić się z resztą drużyny.
   2 - Dzisiaj (tj. 11.09.2019) Chorwat trenował indywidualnie (wdłg. Milan News), więc może być jakiś problem mięśniowy który wykluczył by go z wyjścia w pierwszym składzie o ile nie z występu w ogóle.
   3 - Na dobrą sprawę nikt nie wie jaką taktykę zastosuje Giampaolo w najbliższym meczu, a sam Rebić nie zna jeszcze dobrze tej którą stosowaliśmy w ostatnich spotkaniach. Dajmy mu czas żeby nauczył się swojej roli w drużynie.
 • avatar
  MK92
  To był naprawdę udany, wewnątrzbałkański interes.