Boban: Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić Milan na należne mu miejsce

Boban: Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić Milan na należne mu miejsce

Zvonimir Boban był gościem Festival dello Sport w Trydencie.  Oto, co działacz Milanu miał do powiedzenia.

Przechodzimy przez trudny moment. Zwolnienie trenera jest porażką dla nas wszystkich. Jest to wybór, który podjęliśmy wspólnie, nie tylko ja. Giampaolo jest dobrym trenerem, ale ta decyzja została dokonana dla dobra Milanu. Chcemy osiągnąć jak najlepsze wyniki.

 O swojej pracy w Milanie:

 Pracuję nad tym, aby Milan ponownie stał się wielki. Byłem tu przez pewien czas. Musimy ciężko pracować pod każdym względem.

O Giampaolo:

 Kiedy wszystko idzie źle, winni są wszyscy: trener, zawodnicy i my, działacze. Zwolnienie jest porażką dla nas wszystkich. Zaraz po przybyciu Marco do Milanello, powiedziałem:

Mam nadzieję, że opuszczę to miasto razem z Tobą. 

 To samo powiedziałem Paolo, z którym codziennie dzielę biuro. Mam nadzieję że zrobimy wiele dobrego z Piolim.

O projekcie Milanu:

 Potrzebujemy czasu. Nikt nie powiedział, że zrobimy to od razu. Jesteśmy młodym zespołem, najmłodszym we Włoszech. Zrobimy wszystko, aby jak najszybciej przywrócić Milan na należne mu miejsce. Musimy tworzyć coraz silniejszy zespół.

 O młodych zawodnikach:

 To nie jest ta sama piłka nożna, co kiedyś. Mamy nadzieję, że będziemy się rozwijać i zrozumiemy pewne rzeczy przed innymi.

Komentarze

 • avatar
  Andre
  Obyście tylko razem z Piolim nie spuścili Milan do Serie B, bo tego kibice wam nie darują...
 • avatar
  Szymix
  Pierwszymi osobami do opuszczenia klubu jest cała święta trójca ze zdjęcia, która nie ma pojęcia o prowadzeniu klubu
 • avatar
  kusniak90
  Niejednokrotnie Maldini i Boban krytykowali Milan i zarząd, teraz się role odwróciły. Żeby było śmieszniej to najgorsze wyniki od lat, plus fatalny styl gry. Zatrudnienie trenera, który max może prowadzić Sampę - nic nie ujmując temu klubowi, ale z mniejszym budżetem i potencjałem, chociaż u nas już też nie ma żadnego potencjału.. brak jest dobrych decyzji odnośnie trenera, zarządzania, piłkarzy. Ogólny haos na boisku i poza nim. Po kilku spotkaniach zwolnili trenera, a nawet zwykły kibic wiedział, że Giampaolo nie podoła. Teraz Pioli.. oczywiście życzę sobie żebyśmy się odbili od dna i zaczęli grać dobrą piłkę, wtedy też wyniki przyjdą, ale myślę, że Pioli to półka Giampaolo po prostu i niewiele się zmieni. Wiadomo, że transformacja wymaga czasu, ale też mądrych decyzji. Niestety u nas ich brakuje.