Boban skrytykował UEFA

Boban skrytykował UEFA

Zvonimir Boban wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport na temat Finansowego Fair Play utworzonego przez UEFA. Oto, co zastępca sekretarza FIFA miał do powiedzenia:

Jeśli w systemie FFP nie zostaną wprowadzone korekty, takim klubom jak Milan i Inter trudno będzie wrócić na europejskie salony, podobnie jak wszystkim klubom, które mają ambicje konkurować o największe cele. Obecne zasady w FFP powstały w celu osiągnięcia rentowności klubów, ale nie mogą one zapobiegać przeprowadzaniu wielkich inwestycji. Bez nich ciężko jest coś zmienić na lepsze. Milan i Inter znajdują się właśnie w takiej sytuacji. 

Komentarze

 • avatar
  Kris1908
  A ja uważam, że nie można w nieskończoność pompować kasy z zewnątrz bo to sztuczne napędzanie (wiadomo jak działają najwięksi PSG czy Barca, że omijają to całe FFP niestety) Mimo, że mam Milan w sercu to troszkę podobają mi się te trudności, że nie możemy wydać ile tylko chcemy na gwiazdorów. Nie będzie LM w tym sezonie to będzie krucho, ale tak właśnie powinno być, nie ma wyników nie ma sztucznego pompowania. Już dosyć zrobili transferów za chińczyków M&F nie pykło, Nasz problem.
  • avatar
   BF
   Tylko ten system nie bierze pod uwagę warunków w danym kraju. w jednym są wyższe wpływy z praw TV etc, podatki i to widać np w Anglii

   UEFA zabrała sie z dupy strony powinno być coś w rodzaju salary cap a nie to co obecnie jest
  • avatar
   Kris1908
   Ja rozumiem, że jest to system niedoskonały i mam tylko nadzieje, że będzie dopracowywany, ale jak znam życie to najwięksi/najbogatsi i tak będą robić swoje.