Boban: Jestem przekonany, że ostatecznie fani będą zadowoleni z naszych wyborów

Boban: Jestem przekonany, że ostatecznie fani będą zadowoleni z naszych wyborów

Zvonimir Boban udzielił wywiadu dla Corriere della Sera. Oto, co działacz ekipy Rossonerich miał do powiedzenia.

Jesteśmy dopiero przed pierwszym meczem. Czeka nas długa droga. Musimy sobie coś powiedzieć, aby pewne rzeczy były jasne: to musi być droga Milanu, a nawet powiedziałbym, że okres odbudowy ku czci wielkiej, czerwono-czarnej koszulki.

Z jakim wyzwaniem musisz się zmierzyć w swoim pierwszym sezonie jako działacz ekipy Rossonerich?

Muszę podchodzić do swojej pracy z takim nastawieniem jakie miałem jako zawodnik. Kiedy pracuję w Milanie, nie myślę o pracy, ale o życiu. Co więcej, codziennie dzielę swoje biuro z Paolo. Jak można się z tego nie cieszyć? (śmiech)

Wielu fanów patrzy z zazdrością na mercato w wykonaniu "kuzynów". Marzą oni o sprowadzeniu wielkiego mistrza. Jaką masz dla nich wiadomość?

Nie chcę teraz dokonywać porównań, ale mogę powiedzieć, że czas i wyniki pokażą nam, kto działał dobrze, a kto nie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza praca była wykonywana jak najlepiej, bez względu na różne problemy. Pewne rzeczy z pewnością zajmą nam trochę czasu, ale musimy przejść przez pewne etapy. Zatem wielkie nazwiska mogą nie pojawić się w klubie od razu. Pewne z nich trzeba stworzyć. Czy ktoś słyszał o Kace nim dołączył do Milanu? Jestem przekonany, że ostatecznie fani będą zadowoleni z naszych wyborów. Nie szukamy bezsensownych fajerwerków jak to robiono jeszcze kilka lat temu. Musimy dokonywać przemyślanych i logicznych wyborów.

Mercato kończy się za 8 dni. Czy z całą pewnością można stwierdzić, że Donnarumma, Suso i Kessie zostaną w klubie?

Naszą wolną jest, aby ich zatrzymać. Nie ma co do tego wątpliwości.

Czy pragnienie Correi o transferze do Milanu ułatwi Rossonerim negocjacje z Atletico?

 Milan jest eleganckim i uczciwym klubem. Nigdy nie będziemy polegać tylko na woli zawodnika.

Biorąc pod uwagę ograniczenia ze strony UEFA, czy praca w klubie jest bardziej złożona niż sądziłeś?

Myślę że Finansowe Fair Play zapewniło stabilność. Ogólnie rzecz biorąc ten system dobrze poradził sobie w piłce nożnej, ale UEFA musi zdać sobie sprawę z tego, że pewne rzeczy wymagają poprawy i udoskonalenia. 

Prezydent Scaroni często wspomina o wielkim Milanie i nawołuje do powrotu do odzyskania pozycji w światowym futbolu. Czy czujesz z tego powodu presję?

Wiemy, że nawet jeśli Milan nie radził sobie zbyt dobrze w ostatnich latach to wciąż pozostaje klubem o pewnym uroku na skalę światową. Nie chciałbym, aby Milan stał się słabym klubem bez ambicji. Nowy właściciel zapewnił klubowi stabilność. Naszym celem jest odbudowa marki tego klubu, powrót do zwycięskiej mentalności i odnoszenie zwycięstw poprzez ofensywną grę w piłkę nożną. Gdyby tak nie było to zarówno ja jak i Paolo nie bylibyśmy tutaj.

Prezydent Scaroni trochę sobie zażartował na temat włoskiego lidera w postaci Juventusu i bardziej globalnego Milanu, ale wszyscy wiemy, że musimy zrobić wiele i to szybko, aby znaleźć się w miejscu, w którym obecnie jest Stara Dama. To prawda, że Milan ma swój niepowtarzalny urok, ale jeśli nie będziesz wygrywać i nie będziesz grał dobrze, historia będzie tracić na swojej wartości i będzie liczyć się coraz mniej.

Komentarze

 • avatar
  Sapere_aude
  Niewiadoma z Brazylii
  Przeciętniak z spadkowicza
  Dwójka młodych, którzy nie dają gwarancji na już
  + młody na LO

  jednak uważam, że klub się nie wzmocnił w żaden sposób, a walka o 4 miejsce, przy nowym trenerze, nowym ustawieniu może być trudne
  • avatar
   szewa777
   Montolivo-Bennacer
   Jose-Mauri- Krunic
   Abate-Hernandez
   plus Powrót Bonaventura naprawdę uważasz że mamy gorszy skład niż rok temu? Fajnie to wyjaśnił Boban, nie da się wszystkiego zrobić od razu. :) obrano, okreslona drogę się się jej trzymamy.
   Kiedyś przyszed super obrońca z Turynu, świetny pomocnik z ligi niemieckiej, plus inne głośne nazwiska, jak się to skończyło wiadomo.
   Grunt to mieć swoją strategię i nią podążać. :) początek może być trudny, ale klub jest na takim etapie , a nie innym.
  • avatar
   Sapere_aude
   Pomoc mimo wszystko żadnego skoku jakościowego nie zrobiła. Jedynie jest większa możliwość na rozwój poszczególnych zawodników.

   Doświadczony obrońca, solidnie, grający na prawej obronie zestawiasz z lewym? Oprócz tego Abate od biedy zagrał na środku.

   Przyszedł świetny obrońca z Turynu i grał dobrze, a z biegiem czasu byłoby lepiej ;) jeżeli piszesz o świetnym pomocniku, mając na myśli Hakana to sorry, ale to nie jest skrzydłowy.
 • avatar
  Vol'jin
  W sztrasznym bajzlu zostawił nas Berlusconi i Galliani. Także bierność Morattiego przyczyniła się do budowy dzisiejszego Juve

  https://twitter.com/i/status/1165011111923658753?fbclid=IwAR2H5CbwZXfuKASoJf-gXYttUSpWKc_mg7PIBrWs60T5U6Jhv45wRryixZ0

  to jest to co mówił Gazidis czy Scaroni dochody klub stoją od 10 lat na tym samym poziomie kiedy inni notują sporo większe zyski.
  Dodatkowo teraz nie może przyjść "wujek Sam" i wyłożyć bez pokrycia x mln w transfery bo zaraz cię dorwię Finansowe Fair Play. We Włoszech dopiero w tym oknie Inter się uwolnił i mają 2x LM więc możliwości mają większe. Roma dalej ma z tym problemy.

  Oczywiście naszym celem jest pozycja nr 4 w lidze na ten moment i na tle konkurencji to Roma się bardziej osłabiła niż się wzmocniła. Atalanta fajne wzmocnienia i po za Mancinim nikogo nie stracili. Pytanie jak na 3 frontach dadzą radę. Lazio też zagadka bo mogą zagrać bez błysku jak rok temu lub odpalić się jak 2 lata temu kiedy w ofensywie w formie było trio Alberto, Ciro i SMS + jeszcze Anderson
 • avatar
  MK92
  Jeżeli na wysokim poziomie odpalą Bennacer, Leao, Hernandez i Correa (raczej przyjdzie), to będzie można mówić o znakomitym mercato - wzorowym finansowo i udanym sportowo. Jeżeli jednak wszyscy okażą się wtopą, to Boban i Maldini znajdą mnóstwo krytyków. Myślę, że będzie bliżej do tej pierwszej opcji. Piłkarze ci byli przez długi czas obserwowani pod kątem taktyki Giampaolo, co powinno za jakiś czas zaowocować, bo potencjał piłkarski posiadają raczej niemały. Musimy tylko uzbroić się w cierpliwość, bo to na pewno nie stanie się już od dziś.