Boban: Dobrze jest marzyć i mieć ambicje

Boban: Dobrze jest marzyć i mieć ambicje

Zvonimir Boban udzielił wywiadu dla Radio Anch'io Sport. Oto, co działacz ekipy Rossonerich miał do powiedzenia. 

O wczorajszym meczu:

 Jest nam przykro z powodu wczorajszego wyniku. Spodziewaliśmy się zwycięstwa, ale taka jest piłka nożna. Zagraliśmy interesujące spotkanie. Milan spisał się dobrze, ale, aby wygrywać we Włoszech, musisz grać bardzo dobrze. 

O wielkim Milanie:

Przez wiele lat fani zastanawiali się, kiedy ponownie zobaczymy wielki Milan. Niestety jest to długotrwały proces. Staramy się przyśpieszyć pewne rzeczy. Najpierw musimy stać się konkurencyjnym zespołem. Trudno jest powiedzieć, kiedy Milan wróci. Taki zespół jak Milan Berlusconiego pojawia się raz na 120 lat. Dobrze jest marzyć i mieć ambicje. Trzeba myśleć jednak zdroworozsądkowo. 

O Piolim:

 Istnieje pewna harmonia między trenerem, klubem i zawodnikami. Dołączył do zespołu w bardzo trudnym momencie, ale w krótkim czasie zrozumiał tak wiele rzeczy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego pracy.

O mercato:

 Zobaczymy jak potoczą się następne spotkania. Ibra jest wyjątkowym zawodnikiem, który może dać Ci naprawdę wiele. Zobaczymy, co się stanie. Ibra to inny zawodnik niż wszyscy, nawet jeśli nie ma już 28 lat. Jest zawodnikiem z silnym charakterem i osobowością. On może sterować całą szatnią.

 O budowie wielkiego zespołu:

 Berlusconi miał wielki projekt, ale znalazł on w klubie prawdziwe fenomeny. Był dobry w tym, co robił i miał świetnych współpracowników, takich jak Galliani i Braida, ale to były zupełnie inne czasy. Teraz potrzeba czasu i pieniędzy, aby wrócić na właściwe tory. Berlusconi wydał dużo pieniędzy i nie miał zbyt dużej konkurencji, nie licząc ograniczeń ze strony FFP. Swoją wypowiedzią nie chcę umniejszać zasług Berlusconiego. 

O Ancelottim:

 Milan jest jego domem, ale w tej chwili kojarzenie Ancelottiego z Milanem (na ławce trenerskiej) nie jest właściwe.

O Rebiciu:

 Jego rzadkie występy wynikają z wyborów technicznych. Jest bardzo szybkim graczem, ale potrzebuje on odpowiedniej przestrzeni. Włoski futbol różni się od tego niemieckiego. Przeciwko Napoli radził sobie dobrze, ale doznał kontuzji. Rebić trenuje profesjonalne i robi wszystko, aby przekonać do siebie trenera. Włoski futbol jest trudny. Wiele zespołów korzysta z ustawienia 3-5-2. On cierpi, jeśli ma on mało miejsca.

O zawodnikach z czołówki:

 Milan zawsze miał w sobie wielki urok i tak pozostanie. Musimy jak najszybciej powrócić do rywalizacji.

O sukcesach w Milanie:

 Bardzo dobrze wspominam wszelkie sukcesy. Scudetto z Zaccheronim było nieoczekiwane. Trener miał wielkie zasługi w tym sukcesie. Berlusconi powiedział, że zespół powinien grać trequartistą, ale Zaccheroni nie dokonywał żadnych zmian, dopóki nie był pewien, że będzie to dobre rozwiązanie.

O Donnarummie:

Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć porozumienie z Gigio. Taki jest nasz zamiar.

Komentarze