Biglia: Jestem gotów pomóc tej drużynie i temu topowemu klubowi

Biglia: Jestem gotów pomóc tej drużynie i temu topowemu klubowi

Lucas Biglia wrócił dzisiaj do Milanello, gdzie rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Przy okazji wicekapitan Milanu udzielił wypowiedzi dla Milan TV. Oto co Argentyńczyk miał do powiedzenia:

Podczas wakacji miałem czas na regenerację, ból po ostatniej kontuzji zniknął. Nie jestem jeszcze gotowy w stu procentach, ale jestem w odpowiedniej dyspozycji, aby rozpocząć treningi. Jestem szczęśliwy z powodu pracy, jaką wykonuje reszta zespołu. Mam nadzieję, że dołączę do niego tak szybko jak to będzie możliwe i rozegramy wspaniały sezon, czego tak bardzo chcemy. Nie mamy zbyt wiele czasu, ale mam tydzień, aby wrócić do jak najlepszej dyspozycji. Kiedy drużyna wróci z tournee po USA postaram się być do dyspozycji trenera. 

 Pod koniec ubiegłego sezonu trener bardzo we mnie wierzył. Bardzo tego potrzebowałem. Po zakończeniu tego ciężkiego sezonu powiedziałem jako pierwszy, że jestem rozczarowany tym, co pokazałem na boisku. Nie potrafiłem spełnić oczekiwań reszty zespołu co do mojej osoby i nie mogliśmy osiągnąć naszych celów. Mamy nadzieję, że uda nam się lepiej zaprezentować w przyszłym sezonie i zrealizować nasze cele.

 Miałem okazję zobaczyć wielu chłopaków w dobrej dyspozycji. Reszta z nich z pewnością poprawi się po rozegraniu kilku spotkań towarzyskich. W naszym zespole ważne są także indywidualności, które potrafią zrobić różnicę na boisku. Mamy w drużynie jakościowych zawodników.

 Mamy nadzieję, że trener będzie kontynuował dobrą pracę, którą rozpoczął w poprzednim sezonie. On teraz dobrze wie, jak dysponować czasem, który należy poświęcić na pracę. Posiada on wiele pomysłów. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze rozwinąć pod jego wodzą i rozegrać dobry sezon. 

 Posiadamy także wielu młodych, ale doświadczonych zawodników. Wielu z nich od 2-3 lat gra w pierwszym zespole w tak topowej lidze jaką jest Serie A. 

Jestem zachwycony tym, że poprzedni sezon jest już za mną. Jestem gotów pomóc tej drużynie i temu topowemu klubowi. Mam nadzieję, że będzie mi dane zrobić wszystko co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi na boisku i poprowadzić tę grupę w najlepszy możliwy sposób [nawiązanie do roli wicekapitana Milanu, przypis redaktorski].  

Moje cele na przyszły sezon są dość proste. Pierwszym z nich jest powrót do Ligi Mistrzów. AC Milan jest zespołem, który zawsze aspiruje wysoko zarówno we Włoszech jak i w Europie. Wygranie chociażby rozgrywek ligowych może pomóc zespołowi w realizacji tego celu. Nie jest to z pewnością łatwe zadanie, ale dołożymy wszelkich starań, aby osiągnąć nasze cele na nadchodzący sezon.

Komentarze

  • avatar
    karp_fso
    W końcówce sezonu był kluczowym pomocnikiem, ale fajnie jakby nawiązał do gry z Lazio w przyszłym sezonie.