Biglia: Ewentualna wygrana w tym meczu może być dla nas dodatkowym impulsem

Biglia: Ewentualna wygrana w tym meczu może być dla nas dodatkowym impulsem

Lucas Biglia udzielił wywiadu dla Sportmediaset. Oto, co zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

 Czy istnieje jakaś obsesja na punkcie derbów? Milan nie wygrał derbów od 3 lat. Czy działa to na waszą niekorzyść czy dodatkowo motywuje do pracy?

 Ewentualna wygrana w tym meczu może być dla nas dodatkowym impulsem, który zapewni odpowiednią ciągłość naszej pracy. Wygrana w takim meczu może zapewnić nam dodatkową pewność, co do tego, co robimy i dać nam więcej spokoju. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w Weronie nie spisaliśmy się dobrze, ale odnieśliśmy zwycięstwo. W ostatnich latach mieliśmy problem z wygrywaniem w Weronie i często kończyliśmy mecz z niekorzystnym dla nas rezultatem. Praca z korzystnym wynikiem może wyjść nam na dobre, może zapewnić nieco spokoju i zachęcić do poprawy niekorzystnego wcześniej wyniku.

Boban spodziewał się czegoś więcej z punktu widzenia gry zespołu oraz wyników. Jak to skomentujesz?

 My też dobrze wiemy, że nie spisaliśmy się dobrze. Po ostatnim meczu, powiedzieliśmy sobie w szatni:

Dobrze chłopaki, że zdobyliśmy 3 punkty, ale musimy dalej pracować i kontynuować naszą pracę w ciągu tygodnia.

 Derby to mecz inny niż wszystkie. Przez wielu Inter uważany jest za faworyta, ale podczas meczu może to ulec zmianie. Czy wierzysz, że będzie to mecz do jednej bramki?

 Nie sądzę, aby tak się stało. Musimy szanować wszystkich naszych przeciwników. Przed meczem w Weronie, trener powiedział do nas:

Chlopaki, dzisiaj gramy o 3 punkty, takie same, które możemy zdobyć w następnym meczu.

 Wszystkim zespołom należy się szacunek, ponieważ zawsze mogą narazić Cię na niebezpieczeństwo. Tak więc derby muszą być dodatkowym bodźcem. Wygranie ich i kontynuowanie naszej dotychczasowej pracy może upewnić nas co do tego, że dobrze wykonujemy swoją pracę i dobrze wiemy, nad czym pracujemy.

 Czy brak Icardiego, który w ostatnich latach dał o sobie znać w spotkaniach derbowych, może okazać się waszą zaletą?

 Nie. Oni mają dwóch innych napastników, którzy są bardzo silni. Mówię tutaj o Lukaku i Lautaro. Inter jest silnym zespołem i jeśli chcemy odnieść korzystny rezultat, musimy zwrócić uwagę na wszystkich jego zawodników.

Piątek w końcu się odblokował. Co nam powiesz na ten temat?

Jego odblokowanie się może wyjść nam tylko na dobre. Mam nadzieję, że nadal będzie zdobywał bramki i strzeli ich więcej niż w zeszłym sezonie. 

Komentarze