Biglia: Czuję się tutaj bardziej komfortowo, można powiedzieć, że jak w domu

Biglia: Czuję się tutaj bardziej komfortowo, można powiedzieć, że jak w domu

Lucas Biglia udzielił wywiadu dla Sky. Oto, co pomocnik Milanu miał w nim do powiedzenia: 

O Milanie:

To dobry moment dla Milanu. Mamy jasno określony cel. Wiemy, że aby go osiągnąć musimy dobrze wykonywać swoją pracę. Nie potrzebujemy niczego więcej. Wiemy, że nasz zespół wciąż się rozwija i jego gra wygląda coraz lepiej. Milan ma się dobrze.

O rozwoju osobistym w ekipie Rossonerich:

Powiedzmy, że w zeszłym sezonie było mi ciężko z kilku powodów. Nie zamierzam szukać sobie alibi.  Od pierwszego dnia nowego sezonu próbuję się zemścić za poprzedni sezon, ponieważ moja gra nie była zbyt dobra.

Muszę podziękować tym, którzy dali mi kolejną szansę. Równie dobrze mógłbym trafić do zupełnie nowego klubu lub udać się na wypożyczenie. Czuję się tutaj bardziej komfortowo, można powiedzieć jak w domu. Wiem już więcej o tym środowisku i to pozwala mi czuć się pewniej w Milanie. Gram coraz lepiej i jest to widoczne.

O tym, czego brakuje Milanowi, aby stać się wielkim zespołem:

Wciąż nam czegoś brakuje, ale jesteśmy coraz bliżej. Ważne jest, aby wiedzieć, jak się rozwijać. W wielu spotkaniach zabrakło nam sportowej złości. Wielokrotnie cierpieliśmy na boisku, ale mimo to nie udało nam się przywieźć do domu cennych punktów w takich spotkaniach jak z Atalantą czy Empoli.  Musimy zrozumieć, że nie potrzebujemy trzech lub czterech bramek, aby wygrywać spotkania. Musimy zdobywać doświadczenie. Dzięki niemu pewne rzeczy przychodzą łatwiej. Musimy pamiętać, że wciąż jesteśmy młodym zespołem.

O Derbach:

Musimy myśleć z meczu na mecz. Teraz mamy trochę spokoju, ale w poniedziałek wznawiamy sezon. Moim zdaniem decydującą częścią sezonu będzie okres między październikiem i grudniem. Ten czas pozwoli nam określić o co będziemy mogli walczyć w tym sezonie.

Spotkanie derbowe cieszy się zainteresowaniem nie tylko we Włoszech, ale również w innych częściach świata. Mam to szczęście, że mogę grać w tych wspaniałych derbach rozgrywanych między dwoma bardzo silnymi zespołami. Oba zespoły mają wielką historię. Derby rządzą się swoimi prawami i nie zawsze faworyt okazuje się ich zwycięzcą. Mamy nadzieję, że uda nam się zabrać do domu cenne 3 punkty. Chcemy kontynuować naszą zwycięską passę. Chcemy przygotować się do tego spotkania jak najlepiej.

O tym, dlaczego Milan musi teraz wygrywać:

Musimy wygrywać, ponieważ musimy dać sygnał innym i sobie samym, że kroczymy właściwą ścieżką. Mamy odpowiednią jakość i możemy zrealizować nasz cel ustalony tego lata. Naszym najbliższym wyznaczonym celem jest wygranie spotkania derbowego. Podczas meczu wszystko może się wydarzyć, ale ważne jest, aby przygotować się do niego odpowiednio pod względem mentalnym.

O Gattuso:

Darzę go wielkim szacunkiem. Muszę podziękować mu za to, że tutaj jestem i za możliwość gry w tym klubie. Miałem to szczęście, że mogłem zagrać przeciwko niemu w Belgii, w 2006 roku. Teraz to on jest trenerem i pod jego okiem pracuję z wielką przyjemnością. Mam nadzieję,że spłacę jego zaufanie w najlepszy możliwy sposób. Gattuso nie pozostawia piłkarzom chwili wytchnienia, ale zawsze możemy liczyć na jego wsparcie. Podczas każdego treningu daje on z siebie wszystko, co najlepsze.

O Leonardo i Maldinim:

Możliwość spotkania na swojej drodze takich ludzi jak oni jest czymś naprawdę wyjątkowym. Przyzwyczailiśmy się do naszego trenera, ponieważ widzimy się z nim na co dzień, ale wizyty Leonardo i Maldiniego zawsze budzą wielkie emocje. Czasem czuję się zakłopotany będąc wśród nich. To kwestia emocji. Kilka tygodni temu poprosiłem trenera o wspólne zdjęcie z Leonardo i Maldinim, a  ten odesłał mnie do szatni (śmiech). Przebywanie wśród takich osób jest czymś niesamowitym. Chcemy słuchać tego, co mają nam do powiedzenia. Ich słowa dają nam siłę i motywację do tego, aby kontynuować naszą pracę i wciąż się rozwijać. Naprawdę chcemy zrealizować ustalone cele na ten sezon.

O Higuainie:

Kiedy do nas przychodził, miałem nadzieję, że nasz zespół przywita go w najlepszy możliwy sposób. Tak też się stało. Po słabych Mistrzostwach Świata w wykonaniu Argentyny tego właśnie potrzebował. Kiedy zobaczyłem, że nasi zawodnicy doceniają jego pracę, trochę mi ulżyło. Gonzalo czuje się teraz w Milanie jak w domu.  Higuain pomaga zawodnikom rozwijać się, ale także służy poradą młodym piłkarzom.

O porównaniu Higuaina z Icardim:

Obaj są najlepszymi zawodnikami swoich zespołów. Higuain jest naszym najlepszym zawodnikiem, a Mauro jest najsilniejszym punktem interu. Jestem ciekaw jak zaprezentuje się Higuain w najbliższym spotkaniu.

O Suso:

Chciałbym zaznaczyć, że to, co teraz powiem jest prawdą. Kiedy gra w drużynie narodowej wraz z Higuainem, Gonzalo często mnie pytał o Suso. Mówił mi, że chciałby z nim kiedyś zagrać w jednym zespole i, że to naprawdę lubi. Cieszę się, że się spotkali w Milanie. Suso ma wielki potencjał. Pokazuje to również w drużynie narodowej. Mamy nadzieję że nadal będzie się rozwijał, ponieważ dzięki temu może stać się jeszcze lepszym zawodnikiem.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Biglia to sympatyczny i mądry facet, co można wyczytać między wierszami tego wywiadu. Jeżeli jest w dobrej formie, to i Milan gra dobrze. Po prostu to nasz kluczowy zawodnik, choć na pierwszy rzut oka najczęściej mało efektowny na boisku. Ważne, że efektywny.