Bierhoff: W przypadku Milanu i jego całej historii liczy się tylko Liga Mistrzów

Bierhoff: W przypadku Milanu i jego całej historii liczy się tylko Liga Mistrzów

Oliver Bierhoff wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O Maldinim i Bobanie

Tworzą oni zgrany duet, ponieważ każdy z nich jest inny. Nawet kiedy byliśmy piłkarzami, Zvone zawsze do decydujący, niemal agresywny w swoich opiniach. On zawsze miał wielką odwagę w wyrażaniu swoich pomysłów. Paolo zamiast tego wykazywał się dojrzałością w oparciu o jakość, ale on więcej robił niż mówił. Paolo był wzorem dla każdego.

 Każdy klub potrzebuje ludzi, takich jak oni, którzy rozumieją piłkę nożną, którzy stawiają czoła problemom i reprezentują tożsamość zespołu. Oni są przyzwyczajeni do życia pod presją. Oni dobrze wiedzą jak podejmować ważne decyzje. Paolo i Zvone nie są tacy sami, ale razem stanowią wielką siłę. Jeśli jesteś zawodnikiem i spotykasz się z takimi dwoma postaciami, musisz ich słuchać.

O europejskich pucharach:

 Liga Europy kosztuje sporo energii. Jeśli nie dotrzesz do finału tych rozgrywek, nie można liczyć na stały zwrot ekonomiczny. Bez tych rozgrywek możesz odbudować się w spokoju, bez zmęczenia i możesz dążyć do kwalifikacji do Ligi Mistrzów z jeszcze większą energią. Z tego punktu widzenia może to zmienić się w przewagę. Rozmawiałem kiedyś o tym z Jürgenem Kloppem. On też jest zdania, że "Liga Mistrzów albo nic". W przypadku Milanu i jego całej historii liczy się tylko Liga Mistrzów.

Komentarze