Bianchessi: "Udało się negocjować Pogbą 8 miesięcy przed Juventusem"

Bianchessi: "Udało się negocjować Pogbą 8 miesięcy przed Juventusem"

W  wywiadzie dla MilanNews.it, Mauro Bianchessi, były dyrektor AC Milan ds. działań oddolnych i skautingu, a obecnie szef sektora młodzieżowego Lazio.

Wybory Milanu na tym rynku były mocne i głośne. Co sądzicie o działaniach zarządu Rossoneri?

"Mam wielkie zaufanie i szacunek do Maldiniego, który moim zdaniem wykonuje skoncentrowaną pracę z solidnym właścicielem, który tak wiele inwestuje w Milan".


Milan jest jednym z niewielu klubów, które potwierdziły swoje kierownictwo techniczne. Czy to może być atut na przyszły sezon? Jak myślicie, dokąd może zajść drużyna Pioliego?

"Ostatni sezon był jednym z tych, które można było zapisać w księgach. Przez pewien czas walczył o Scudetto i utwierdził się w przekonaniu, że jest drugą siłą w lidze. Utrzymanie trenera i ram zespołu to mądry ruch, nawet jeśli trudno będzie go powtórzyć."


Wśród potwierdzeń na przyszły sezon jest również Gabbia. Jakie są najlepsze cechy Matteo?

"Matteo to dobry facet z wielką wolą i duchem poświęcenia, który pozwala mu nadrobić pewne braki. W ostatnich latach bardzo się poprawił i mam nadzieję, że będzie mógł to kontynuować."


Calabria jest jednym z kluczowych graczy Milanu. Czy spodziewaliście się tego?

"Davide jest silny. Dziś we Włoszech nie ma fenomenów w tej roli, a on jest w pierwszej czwórce włoskich prawych obrońców. To chłopak, który jest przywiązany do koszulki Milanu. Jest przykładem dla młodszych zawodników.


Jakie masz wspomnienia związane z Davide z czasów jego gry w AC Milan i jakie perspektywy ma przed sobą ten zawodnik?

"Kiedy go dostałem, grał z przodu. Potem zmieniliśmy go w pomocnika, a następnie w obrońcę, gdzie ukoronował się jako prawdziwy gracz. Mam nadzieję, że będzie mógł zostać "2" w reprezentacji Włoch".


Wśród potencjalnych graczy Rossoneri może znaleźć się także Tommaso Pobega. Jakie aspekty zawodnika najbardziej Ci się podobają?

"Tommaso jest moim ulubionym zawodnikiem. Siła woli, poświęcenie, pokora, uzupełnione ważną budową fizyczno-atletyczną, dobrą techniką i tym talentem do grania piłki od tyłu, który pozwala mu zdobywać bramki. Mam nadzieję, że zostanie w Milanie i wywalczy sobie miejsce w składzie. On może się tylko poprawić."


Czy możesz zdradzić nam nazwisko młodego talentu, który był blisko, a potem, z powodu serii wydarzeń, nie udało mu się trafić do Rossoneri? 

"Wiele z nich wzięliśmy, do innych z różnych powodów nie dotarliśmy. Kiedy Pogba nie był jeszcze Pogbą, próbowałem i nawet udało mi się z Gallianim negocjować dobre 8 miesięcy przed Juve, ale wtedy właściciele z różnych powodów się na to nie zdecydowali. Szkoda." 

Źródło: www.milannews.it

Foto: thelaziali.com

Komentarze