Berlusconi: Myślę, że oboje wykonaliśmy pracę, którą musieliśmy wykonać

Berlusconi: Myślę, że oboje wykonaliśmy pracę, którą musieliśmy wykonać

Silvio Berlusconi udzielił wywiadu dla Milannews.it i Corriere dello Sport. Oto, co były właściciel Milanu miał do powiedzenia.

O Giampaolo:

 Myślę, że jest trenerem, który uwielbia piękną grę, z ofensywną mentalnością. Jest to pierwsza rzecz, którą musi mieć zespół, aby wygrywać. Jako trener bardzo dobrze wykonuje swoją pracę. Giampaolo może z powodzeniem prowadzić Milan, który chce nawiązać do swoich sukcesów z przeszłości.

O trequartiście:

Nawet Giampaolo podąża za naszą formacją [nawiązanie do formacji Milanu sprzed lat: 1-4-3-1-2, przyp.red.]

 Czy tęsknisz za Milanem?

Tak, tęsknię za nim.

O Bobanie i Maldinim:

Nie wiem czy to dobry pomysł. Znam ich jedynie jako sportowców i zawodników. Nie znam ich umiejętności menedżerskich.

O Scaronim:

 Niedawno zaprosił mnie na rozmowę. Planuję spotkać się z nim za kilka dni. Czy mam dla niego jakieś porady? Udzieliłem mu ich naprawdę wiele. Być może wybór Giampaolo jest jedną z nich. W najbliższym czasie poproszę go, aby umożliwił mi spotkanie z Giampaolo. Wierzę, że mogę przekazać mu coś pożytecznego.

O Sacchim:

 Myślę, że oboje wykonaliśmy pracę, którą musieliśmy wykonać. Udało nam się znaleźć harmonię praktycznie w każdym aspekcie. Nie pamiętam formacji, która pojawiła się na boisku i nie została zaakceptowana przeze mnie. 

O Gattuso:

Gattuso to wielki sportowiec, którego wszyscy znamy i który wiele dał Milanowi.  Jako osoba i jako gracz bardzo go lubię. Jako trener miałem z nim dialektyczne relacje, ponieważ mieliśmy odmienne zdanie w kwestii ustawienia zespołu.

O Conte:

 Przez pewien czas myśleliśmy o jego zakontraktowaniu, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Chciałbym kiedyś go zobaczyć w Milanie. 

O Sarrim:

Czy Sarri mógł trafić kiedyś do Milanu? Tego nie wiem. Nie miałem okazji poznać go osobiście. Nigdy nie poinformowano mnie o takiej możliwości.

O nowym sezonie:

 Moim zdaniem Milan powinien zawsze grać z ofensywną mentalnością, prezentować dobrą grę i zawsze okazywać szacunek przeciwnikowi. W tym roku wiele brakowało Milanowi,  szczególnie strzałów pod bramką rywali. Jest mi bardzo przykro z tego powodu.

Komentarze