Bennacer: Musimy iść naprzód

Bennacer: Musimy iść naprzód

Ismael Bennacer udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co pomocnik Milanu miał do powiedzenia.

O Piolim:

W odniesieniu do Giampaolo, Pioli jest bardziej agresywny i jest bliżej nas. On zawsze z nami rozmawia. Rozmawiał także ze mną, wyjaśniając, czego ode mnie oczekuje.

O szatni:

W szatni najwięcej mówi Reina. Biglia rozmawia ze mną po meczach i wspólnie analizujemy błędy, jak chociażby po meczu z Fiorentiną. Lucas gra na mojej pozycji i jest bardzo pomocny, podobnie jak Romagnoli

O swoich idolach:

Inspirują mnie Iniesta i Verratti. Bardzo często oglądałem ich występy.

Byłem mały, kiedy grał Pirlo. Nie miałem okazji, aby zobaczyć go na żywo. Wiem, że był jednym z najlepszych. Boban zawsze mi o nim przypomina. Boban powiedział mi kiedyś:

Zobacz, jak kiedyś grał Pirlo: nie był szybki, ale wiedział, gdzie powinna iść piłka i gdzie są jego koledzy z drużyny.  On zawsze był idealnie umiejscowiony na boisku.

 Teraz studiuję jego grę na materiałach wideo. 

O drużynie:

W piłce nożnej liczą się szczegóły. Jeśli popełnisz błąd, może to zaszkodzić to drużynie. W ostatnim czasie brakowało nam odpowiedniej koncentracji. Jest nam przykro z powodu sytuacji, w której obecnie się znajdujemy.

Milan to historyczny klub, który dąży do doskonałości. Musimy iść naprzód. Musimy to zrobić chociażby dla naszych fanów. To trudny moment, ale musimy ciężko pracować i pozytywnie patrzeć w przyszłość. 

O celach zespołu:

Chcemy osiągnąć jak najwyższą pozycję w tabeli.  Chcielibyśmy zagrać w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy.

Komentarze