Begović: Milan? Decyzję podjąłem w 5 minut

Begović: Milan? Decyzję podjąłem w 5 minut

Asmir Begović udzielił wywiadu dla BBC. Oto, bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

 Jak długo myślałeś nad tym, aby powiedzieć "tak" Milanowi?

 Decyzję podjąłem w 5 minut. Miałem wiele opcji, ale potem pojawił się telefon z Mediolanu. Miałem już okazję grać w jednym z największych klubów na świecie. Kiedy pojawiła się okazja dołączenia do Milanu, natychmiast z niej skorzystałem. Każdy zawodnik chce grać dla największych klubów na świecie i być ich częścią. Jako zawodnik nie miałem zbyt wielu szans, aby grać w takich klubach, więc postanowiłem ją wykorzystać. Milan to bardzo młody zespół, który potrzebuje odpowiedniego przywództwa i doświadczenia. 

 Jaka jest Twoja pierwsza myśl, kiedy pomyślisz o Milanie?

 Sukces. Wygrana 7 Pucharów Europy to jedna z głównych rzeczy, która przychodzi mi na myśl. Dorastałem w latach 90. i obserwowałem ten zespół. Ten klub emanuje klasą i sukcesem. 

 O swojej pozycji w zespole:

 Myślę, że bycie numerem dwa w tym klubie ma inne znaczenie niż w innych klubach. Jestem tutaj, aby przekazać swój wkład zarówno na boisku jak i poza nim.

O Ibrahimoviciu:

  Ibrahimović był wolnym zawodnikiem i postanowił dołączyć do wielkiego klubu. To prawdziwy lider, który niemal od razu przejął przywództwo w grupie. Jest fantastycznym zawodnikiem i wielkim profesjonalistą. Ibra jest przykładem dla wszystkich i motywuje innych do działania. Ma wielkie oczekiwania wobec innych. Dzielenie z nim szatni to prawdziwa przyjemność.

 Czy Ibrahimović jest najsilniejszym zawodnikiem w szatni?

 Nie można tego wykluczyć. Potrafi zmotywować wszystkich do działania i wywoływać odpowiednią presję na innych. Tego właśnie potrzebuje ten zespół. Wiele razy miałem okazję spotkać się z nim na boisku. Uważam go za świetnego faceta. Nie możemy doczekać się reszty sezonu.

Komentarze