Begović: To dla mnie zaszczyt być tutaj

Begović: To dla mnie zaszczyt być tutaj

Asmir Begović udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co bramkarz Milanu miał do powiedzenia.

 Jak się nazywasz?

Asmir Begović.

 Ile masz lat?

32.

 Jaki jest twój znak zodiaku?

Rak.

 Jakie są Twoje mocne strony?

 Doświadczenie, solidność i rzetelność. Uważam się za dobrego bramkarza.

 Jakie są Twoje wady?

 Jestem wysoki i czasami zbyt łatwo się denerwuję, ale ogólnie jestem solidny.

 Dlaczego zdecydowałeś się na Milan?

 Wybrałem Milan, ponieważ jest to dla mnie wielkie wyzwanie. Jest to jeden z najlepszych klubów na świecie, z fantastyczną historią i niesamowitymi fanami. Z pewnością jest tutaj duża presja. Kierownictwo posiada wielkie ambicje. Bardzo chciałem dołączyć do Milanu.

 Który zawodnik Milanu zainspirował Cię?

 Milan posiada wiele legend, które mnie zainspirowały. Z pewnością takimi zawodnikami byli Dida, Abbiati i Amelia, których występy śledziłem przez wiele lat. W Milanie byli także inni, niesamowici zawodnicy jak Maldini, Sheva i inni mistrzowie.

 Co sądzisz o Milanie?

 Spędziłem dużo czasu w Anglii i byłem gotowy na nowe wyzwanie w nowym kraju. Chcę zrozumieć Serie A i co to znaczy grać dla Milanu. Jestem bardzo podekscytowany. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego etapu w mojej karierze.

O Gigio:

 Myślę, że jest najlepszym bramkarzem młodego pokolenia na świecie. Jestem gotów pomóc mu i na wspólną rywalizację. Chcę jak najlepiej pomóc zespołowi. To dla mnie zaszczyt być tutaj. Dobrze wiem, czego się ode mnie oczekuje.

O Reinie:

 Zastąpiłem Reinę, który jest fantastycznym bramkarzem i człowiekiem. Cieszę się, że klub na mnie postawił.

Co możesz dać Gigio?

 On jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie. Myślę, że nie będzie zbyt wiele okazji, aby mu pomóc, ale może się zdarzyć, że moje doświadczenie może mu pomóc. Myślę, że moja obecność może zmusić go do tego, aby zawsze dawał z siebie wszystko zarówno w meczu jak i na treningach. Nasza współpraca może uczynić nas lepszymi bramkarzami i pomóc klubowi w odnoszeniu zwycięstw i zdobywaniu tytułów.

 O swojej karierze:

 Myślę, że Włochy to wspaniały kraj do gry w piłkę. Ten kraj posiada fantastyczną kulturę piłki nożnej. Ludzie kochają ten sport. Ze względu na fanów, tradycję, historię i ambicje nie ma dla mnie lepszego klubu na świecie niż Milan.

 O zdobytej bramce przeciwko Stoke (z 92 metrów):

 To było coś niesamowitego. Byłem trochę zaskoczony i nie spodziewałem się, że kiedykolwiek zdobędę taką bramkę. To było niesamowite doświadczenie. Kiedy wracam myślami do tego wydarzenia, wspominam to wydarzenie jako fantastyczny i rzadki moment w piłce nożnej i mojej karierze. To był magiczny moment i zapamiętam go do końca życia.

 O swoich celach:

 Mam nadzieję, że będę grać jeszcze przez wiele lat na odpowiednim poziomie i nie będzie brakowało mi zdrowia i szczęścia. Nie wiem, co będę robił po zakończeniu kariery. Jestem otwarty na każdą opcję. 

O Ibrahimoviciu:

 Gra z nim w jednej drużynie wiele dla mnie znaczy. Ibra jest niesamowitym zawodnikiem, człowiekiem i liderem. Ibra potrafi zrobić ogromną różnicę. Chciałbym jak najwięcej się od niego nauczyć i zrozumieć jak on pracuje. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym treningom uda mi się od niego wiele nauczyć i poprawić w swojej grze.

O Kruniciu:

 Rozmawiałem z nim przed podpisaniem umowy z Milanem. Spytałem go, jak się czuje w klubie. Powiedział mi, że czuje się tutaj fantastycznie. Jego słowa nie były dla mnie zaskoczeniem. Rade jest fantastycznym piłkarzem i człowiekiem. Nie mogę doczekać się wspólnych treningów.

O sobie:

 Jestem normalnym i prostym człowiekiem, który bardzo lubi pracować. Kocham moją rodzinę, przyjaciół i chcę być częścią tego zespołu. Chcę wygrywać.

Komentarze