Baresi: Ten zespół zrozumiał, że może grać przeciwko każdemu

Baresi: Ten zespół zrozumiał, że może grać przeciwko każdemu

Franco Baresi udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co legenda Milanu miała do powiedzenia.

O nowej roli:

 Przede wszystkim chciałbym podziękować klubowi za nowe stanowisko. Reakcja kibiców była dla mnie zaskoczeniem. Pomimo upływu czasu, zawsze miałem z nimi bardzo silną więź. Zawsze ekscytuję się wszelkimi aktami szacunku. Wywieszona na stadionie flaga z numerem 6 jest kolejnym wyrazem uznania ze strony kibiców. 

 Jestem częścią tej społeczności od wielu lat i znam różne mechanizmy, które funkcjonują w klubie. Zamierzam dawać z siebie wszystko, aby spróbować osiągnąć nasze cele.

O nowym stadionie:

 Nowy stadion to wielka szansa dla Milanu i Interu. Nowy obiekt przyniesie spore dochody, dlatego tak ważne jest zbudowanie nowego stadionu.

O kandydowaniu na burmistrza Mediolanu:

 To nie są prawdziwe informacje. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem plotki na ten temat, uśmiechnąłem się. Każdy, kto mnie zna, wie, że nie jest to coś dla mnie. Nie wiem, kto wymyślił taką informację i zasugerował moje nazwisko. Mediolan to moje miasto i mam nadzieję, że wciąż będzie się rozwijać.

O kibicach:

 Ważne jest, aby utrzymywać się z nimi bliskie relacje. Mamy wielu fanów na całym świecie. Media społecznościowe są niezbędne, aby utrzymać się z nimi kontakt. Fani są bardzo ważni dla zespołu. Kibice zawsze wyrażają wielki entuzjazm i pasję do tych barw.

O zespole:

 Ten zespół zrozumiał, że może grać przeciwko każdemu. Po wznowieniu rozgrywek w poprzednim sezonie, zespół bardzo się rozwinął i osiągnął ciągłość w wynikach. Zawodnicy mają w sobie wielką ochotę zadziwiać wszystkich i czerpią z tego ogromną satysfakcję.

O Donnarummie:

Mimo młodego wieku, Gigio ma już ogromne doświadczenie i osobowość. On jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie i jest dla nas wielkim powodem do dumy, ponieważ wychowywał się w Milanie. Gigio ma wszystkie cechy, aby stać się dla nas ważnym punktem odniesienia.

O Tonalim:

 To wciąż bardzo młody zawodnik, który nie tak dawno przybył do wielkiego klubu i od razu wiele się od niego wymaga. W poprzednim sezonie zdążył zaprezentować swoje umiejętności. Trzeba dać mu czas i być cierpliwym. Sandro stopniowo będzie lepiej rozumiał mentalność Milanu i stanie się ważną częścią zespołu.

O Calabrii:

 Każdy zawodnik zalicza wzloty i upadki. Davide jest produktem naszej szkółki i teraz znalazł właściwą równowagę. Calabria radzi sobie bardzo dobrze i odwdzięcza się klubowi za okazane zaufanie.

O derbach:

 Zwycięstwo w derbach zawsze jest przyjemne. Wygrana takiego spotkania zwiększa pewność siebie i potwierdza, że zespół wykonuje dobrą pracę.

O Piolim:

 On zawsze jest spokojny i uważny. Pioli stale się rozwija jako trener. Pioli udowadnia, że jest inteligentnym i dobrym trenerem. Udało mu się zmotywować zawodników do działania i przywrócić niektórych do odpowiedniej dyspozycji. Dzięki niemu zawodnicy potrafią lepiej wyrazić siebie na boisku. 

Komentarze