Baresi:  Stworzyliśmy piękną historię nie tylko dzięki zwycięstwom

Baresi: Stworzyliśmy piękną historię nie tylko dzięki zwycięstwom

Franco Baresi wypowiedział się dla Corriere del Veneto na temat gry w barwach Milanu. Oto, co były obrońca ekipy Rossonerich miał do powiedzenia. 

 Stworzyliśmy piękną historię nie tylko dzięki zwycięstwom, ale dzięki temu, w jaki sposób je odnosiliśmy. Graliśmy nową piłkę we Włoszech. Była ona szybka, agresywna i dobrze zorganizowana. Narzuciliśmy naszą grę wszędzie. Zaskoczyliśmy Europę i świat. Na początku nikt nie wyobrażał sobie, że tak to się wszystko potoczy.

 Milan w swojej historii zaliczył wiele mrocznych lat. Berlusconi wywołał wielki entuzjazm i poczuł, że może on coś zmienić. Potem odkryliśmy trenera, którego wszyscy byliśmy ciekawi. Sacchi miał nowe metody i chcieliśmy zrozumieć to, o co nas prosi. Za tym wszystkim kryło się kierownictwo, które było zdolne utrzymać każdy element w jedną całość.

Obecny Milan? Nie zamierzam O tym mówić. Jestem członkiem kierownictwa, ale komentowanie takich rzeczy nie należy do moich kompetencji. Piłka nożna składa się z cykli i pokoleń zawodników. Rozumiem gniew i frustrację fanów. 

Komentarze

  • avatar
    Xytras
    Franco. Zostań prezesem !!!!!!!!!!!!!!!!!