Baresi: Słusznie jest patrzeć w przyszłość

Baresi: Słusznie jest patrzeć w przyszłość

Franco Baresi był obecny na prezentacji książki Sempre Milan, która powstała z okazji zbliżającej się 120 rocznicy powstania Milanu. Oto, co były zawodnik ekipy Rossonerich miał do powiedzenia.

O Berlusconim:

 Berlusconi przekazał nam coś ważnego. Wprowadził on do klubu nową filozofię, według której za kilka lat nasz klub miał podbić świat. Przeszliśmy przez trudne lata i byliśmy sceptycznie nastawieni do jego słów, ale dzięki jego innowacyjnym pomysłom doprowadził nas do wielkich rzeczy.

 O nowym stadionie:

 Mam wiele wspomnień z tym klubem i pozostaną one we mnie na zawsze, biorąc pod uwagę wszystkie spotkania, w których grałem i to, co dał mi ten klub. Podobnie jak w innych aspektach życia, piłka nożna zmienia się szybko i dlatego musimy patrzeć przed siebie. Uważam, że ważne jest zbudowanie nowego i futurystycznego stadionu dla naszych dzieci i dzieci naszych dzieci. Słusznie jest patrzeć w przyszłość. Wierzę, że nowy stadion będzie piękny a inwestycja ogromna. Krótko mówiąc, myślę, że będzie to coś wyjątkowego. Milan i Inter zasługują na to.

O Cristiano Ronaldo:

 Miałem szczęście, że wcześniej zakończyłem swoją karierę (śmiech). Wszyscy wiemy jak on jest dobry, że trudno go zatrzymać i, że bardzo dobrze radzi sobie bez piłki. Musimy go skutecznie wyłączyć z gry, podobnie jak zrobiliśmy to kiedyś z Van Bastenem.

Komentarze