Baresi: Nie możemy zlekceważyć Interu

Baresi: Nie możemy zlekceważyć Interu

Franco Baresi wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co legenda Milanu miała do powiedzenia.

Myślę, że będzie to szczególne spotkanie, któremu będzie towarzyszyć wspaniała atmosfera i wielkie emocje. Nie możemy zlekceważyć Interu. Musimy podejść do tego spotkania z wielkim szacunkiem do naszego przeciwnika. Musimy wykazać się w tym meczu wielką determinacją.

O Romagnolim:

Podoba mi się jego gra. W każdym spotkaniu pokazuje, że jest świetnym zawodnikiem. Romagnoli jest młodym, uważnym i konkretnym zawodnikiem. Jego postawa na boisku jest przykładem dla innych. Jest inteligentnym piłkarzem, który może być kamieniem węgielnym dla przyszłości Milanu.

O Gattuso:

Rino wiedział jak znaleźć wspólny język z zawodnikami. Dzięki temu jego filozofia jest zrozumiała przez piłkarzy. Ten zespół jest zwarty i wykazuje poczucie przynależności do tych barw. To bardzo pozytywny aspekt. Kiedy Milan atakuje, jest niebezpieczny. Obecna podstawa zespołu to zasługa Gattuso.

O zespole:

To prawda, że powraca wielki entuzjazm wśród kibiców i nie tylko. Podczas meczu z Sassuolo byłem świadkiem jak na San Siro było 60 tysięcy ludzi. To świadczy o tym, że ludzie chętnie oglądają dobre spotkania. Kiedy ludzie widzą drużynę, która gra dobrze w piłkę, chętnie przychodzą na mecze Milanu. Pełne San Siro jest spektakularny widokiem.

O derbach:

Uczestniczyłem w wielu spotkaniach derbowych. Pamiętam jak musiałem  mierzyć się ze swoim bratem. Byliśmy wtedy po dwóch różnych stronach barykady. Towarzyszyły mi wtedy szczególne emocje. Swoje derby wspominam z wielką przyjemnością. 

Komentarze