Baresi: Milan wraca na właściwe tory

Baresi: Milan wraca na właściwe tory

Franco Baresi udzielił wywiadu dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co legenda Milanu miała do powiedzenia.

O Milanie:

Milan wie jak się bronić, ponieważ stał się spójnym i zwartym zespołem. Da się zauważyć zaangażowanie ze strony wszystkich, gdzie przez zaangażowanie rozumiem fakt, że wszyscy zawodnicy myślą o drużynie, a nie o sobie. Taki stan rzeczy to główna zasługa Gattuso, ponieważ wiedział jak dotrzeć do umysłów swoich zawodników. On jest dobry w przekazywaniu swoich pomysłów i filozofii. Milan ma również w tym swoją zasługę, ponieważ na początku stworzył Rino, a później go nie odrzucił. Gattuso otrzymuje zasłużoną pochwałę i powinien w spokoju pracować. On zawsze pokazywał swoje pragnienie i determinację. Rino zawsze był dobry w przekazywaniu poczucia przynależności do tego klubu.

O Romagnolim:

 Bardzo podoba mi się gra w jego wykonaniu. Romagnoli jest uważnym i konkretnym zawodnikiem, co udowadnia swoim zachowaniem. To nie przypadek, że cieszy się szacunkiem wśród wszystkich: zawodników, trenera i kibiców. Jego zalety były widoczne od samego początku. Ma on silną psychikę i jesy dobry technicznie. Powierzenie mu opaski kapitana był słusznym wyborem. Otrzymanie takiego wyróżnienia w jego wieku nie jest łatwe. 

Donnarumma kapitanem? 

Kapitanem zespołu jest Romagnoli, który dobrze wykonuje swoje obowiązki. Gigio jest piłkarzem, który może może zostać na bardzo długo w Milanie. 

O derbach:

 Derby są nieprzewidywalne i tworzą historię samą w sobie. Ile to razy już było, że ktoś był uważany za faworyta, a potem musiał schodzić z boiska pokonany? Milan przechodzi obecnie przez dobry okres. Mamy solidnych właścicieli, a zespół wciąż się rozwija. Powiem wręcz, że Milan wraca na właściwe tory. W klubie da się odczuć entuzjazm, który budzi wszystkich do życia i zachęca do działania. W Milanie panuje bardzo pozytywna atmosfera.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Takie słowa, tym bardziej wypowiedziane przez tak wspaniałą postać jak Baresi, napełniają mnie dodatkową radością, że Milan wreszcie zaczyna wyrywać się po kilku latach z nicości, że wreszcie zaczyna znów przypominać wspaniałą rodzinę. A na miejscu Romagnoliego czułbym ogromną dumę po przeczytaniu wypowiedzi wielkiego kapitana Milanu i jednego z najlepszych obrońców w dziejach piłki nożnej na jego temat.