Awans do Ligi Mistrzów na kolejkę przed końcem? Rossoneri grają do końca - Milan 0:0 Cagliari

W ramach 37. kolejki Serie A, Milan podejmował na San Siro drużynę Cagliari.

Najciekawszymi informacjami, które dostarczyła kibicom pierwsza połowa to fakt, że niedzielny mecz był spotkaniem numer 250 dla Gianluigi Donnarummy oraz 150 dla Davide Calabrii, które zawodnicy rozegrali w barwach Milanu.

Od początku meczu optyczna przewaga należała do Rossonerich. Nic konkretnego z tej przewagi jednak nie wynikało. Piłkarze Milanu wyraźnie byli spięci i poddenerwowani presją, która ciążyła na nich tego wieczora. Po dominacji gospodarzy do głosu doszli goście, którzy do końca pierwszej połowy kilkukrotnie śmiało zaatakowali. Z pierwszej połowy wartym odnotowania jest strzał Alexisa Saelemaekersa zza pola karnego, który gdyby nie Cragno ugrzązłby pod poprzeczką bramki gości.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Sędzia zaprosił piłkarzy do szatni przy stanie 0:0.

Milan w drugiej części meczu również miał przewagę w posiadaniu piłki. Bliżej zdobycia gola byli jednak goście z Sardynii. W 55. minucie w bardzo dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Pavoletti, lecz jego strzał głową instynktownie obronił Donnarumma. Dziesięć minut później po rzucie rożnym dla Cagliari najwyżej do piłki wyskoczył Godin, który uderzył głową w lewy dolny róg bramki. Jedynie fenomenalny refleks Donnarummy uchronił gospodarzy od straty bramki. Najgroźniejszą sytuacją dla zespołu Il Diavolo był strzał Calhanoglu z 72. minuty, który obronił w dobrym stylu Cragno.

Sędzia doliczył 5 minut do końca meczu, lecz wynik nie uległ już zmianie. Tego wieczora Rossoneri zawiedli swych fanów i nie byli w stanie strzelić Sardyńczykom ani jednej bramki. Mecz skończył się wynikiem 0:0 i za tydzień drużyna Stefano Pioliego zagra decydujący mecz o wszystko z Atalantą.

Składy:

Milan (1-4-2-3-1): G. Donnarumma; Calabria (Dalot 63'), Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer (Meite 63'), Kessie; Saelemaekers (Leao 46'), Diaz (Castillejo 57'), Calhanoglu (Mandzukić 89'); Rebić
Trener: Stefano Pioli

Cagliari (1-3-4-1-2): Cragno; Ceppitelli (Klavan 86'), Godin, Carboni (Rugani 88'); Nandez, Deiola (Asamoah 86'), Marin (Duncan 78'), Lykogiannis; Nainggolan; Joao Pedro, Pavoletti (Cerri 78')
Trener: Leonardo Semplici