Ancelotti: Uważam, że była to właściwa decyzja

Ancelotti: Uważam, że była to właściwa decyzja

Carlo Ancelotti wypowiedział się dla Sky Sport UK. Oto, co były trener Milanu miał do powiedzenia.

Odejście z Milanu? Opuszczenie klubu w 2008* było dla obu stron odpowiednią decyzją. To nie był trudny wybór. Po 8 latach musiałem coś zmienić, być może chodziło o klub. Uważam, że była to właściwa decyzja.


*Ancelotti przejęzyczył się i zamiast 2009 wskazał na 2008 rok. 

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Era Carletto to dla mnie zawsze będzie już punkt odniesienia. Wspaniałe były to czasy, aczkolwiek na włoskim podwórku trochę brakowało determinacji w kluczowych momentach i tamta wielka ekipa nie wygrała tyle, na ile było ją stać. Co innego w Europie, gdzie Milan wywoływał wyłącznie dumę, prócz słynnych wpadek w La Corunie i Stambule. Jednak od 2008 roku, chyba najsłabszego w czasach Ancelottiego, coś się zaczęło wypalać i zmiana w 2009 roku była wyraźnie potrzebna, tym bardziej że zespół wówczas opuścił definitywnie Szewa oraz dwa fundamenty w osobach Maldiniego i Kaki. Pewna epoka się wtedy we Florencji skończyła.
 • avatar
  marioaikido
  W Lombardii chyba?
  • avatar
   MK92
   Jeżeli nawiązujesz do mojego powyższego komentarza, w którym wspomniałem o końcu epoki we Florencji, to chodziło mi w tym wypadku tylko i wyłącznie o ostatni mecz sezonu 2008/2009 z Fiorentiną na Artemio Franchi, który okazał się ostatni dla Ancelottiego czy Maldiniego w Milanie.